Led Modül Led

1 Led Kaç Amper Çeker?

1 Led Kaç Amper Çeker

1 Led Kaç Amper Çeker?

Şerit Led’ler son yıllarda artan kullanımına bağlı olarak ülkemizde de yaygın bir şekilde kullanılmıştır. Led aydınlatma aracı seçenekleri ile birlikte yapılan işlemlerde tasarruf her zaman ön plana çıkmaktadır. Ayrıca günümüzde çevre dostu ürünlere olan yönelim ile birlikte Led’lere de gereken hassasiyet gösterilmekte ve çevre dostu özelliği sayesinde yaygın bir satış ağına da sahip olmaktadırlar. Kullanıcılar Led almadan önce 1 led kaç amper çeker gibi sorular ile enerji hesaplaması da yapmak istemekte, bağlı oldukları trafonun gücünü kontrol etme niyeti taşımaktadır.

Led’lerin çeşitleri çok farklıdır. Şerit ve modül Led olduğu gibi daha farklı Led’lerde mevcuttur. Buna göre sorulan sorunun cevabı da değişkenlik gösterme eğilimi içerisindedir. Buna göre;

  • Şerit Led: 12 volt ile çalışır. Şerit Led’ler farklı boylarda olabileceği için 1 metre 0.4 amper akım çeker. 5 m ise 2 amper akım çekmektedir.
  • Modül Led: 12 volt ile çalışır. 1,5 W oldukları hesap edildiğinde 1,5 W / 12 V = 0.125 Amper akım çekmektedir.
  • Pixel Led: 5 volt ile çalışır. Pixel olan türlerde 1,5 W oldukları düşünülürse 1,5 W / 5 V = 0,3 Amper akım çekmektedir.

Hesaplamalar genel olarak bu şekilde yapılmaktadır. Ancak burada önemli olan nokta adaptörde bitmektedir. 0,3 Amper akım çeken bir aydınlatma için adaptör kullanımında biraz daha garantiye kaçmalı ve 0,4 – 0,5 Amper adaptör kullanılmalıdır. Dilerseniz 100 Watt Ampul 1 Saatte Ne Yakar? adlı konumuzu inceleye bilirsiniz.

1 Led Kaç Amper Çeker?

Led’lerin özellikle uzunlukları arttıkça çektikleri akım gücü de artmaktadır. Buna bağlı olarak metrede 0,3 Amper akım çeken bir Led 10 metrede 3 Amper kım çekme gücüne ulaşmaktadır. Hesaplamalarınızı buna göre yaparak kısa süre içerisinde en doğru aydınlatma aracını ve uzunluğunu seçmiş olursunuz.

MS Reklam olarak bu tür işlemlerinizde sizlere yardımcı olmaktayız. Her boyutta ve güçte seçeceğiniz aydınlatma araçları ile birlikte kısa süre içerisinde işletmenizde harika bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Eğer hangi Led türünü seçme konusunda kararsız kaldı iseniz bize ulaşarak fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaş?