Led Şerit Led

1 Metre Şerit Led Kaç Amper Çeker?

1 Metre Şerit Led Kaç Amper Çeker?

Şerit Led’ler piyasada farklı tiplerde ve renklerde bulunur. Led teknolojisinin renklerinin ne kadar uyumlu ve düzgün çıktığı düşünüldüğünde işletmelerinize ve kullandığınız diğer alanlarda estetik bir görüntü elde edersiniz. Kullanılmadan önce yapacağınız trafo hesaplamalarında yardımcı olması için sizlere bu yazımızda 1 metre şerit Led kaç amper çeker sorusunun cevabını vereceğiz.

Öncelikli olarak şerit Led’in renklerinden bahsetmek istiyorum. Şerit Led piyasada çok farklı renk seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bu renk seçenekleri:

  • Kırmızı
  • Mavi
  • Yeşildir.

Bu renkler ana tonlar olarak bilinir. Bu renklerin karışımı ile 8 farklı renk tonu daha elde edebilir, böylelikle hemen hemen istediğiniz tüm renklerden bir kesit izleyebilirsiniz. Hatta RGB şerit Led seçeneği ile turuncu rengi dahi seçebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

 

Bu renklerin elde edilebilmesi için bir kumandaya ihtiyaç duyulmaktadır. Kumanda ile Led’e tanımladığımız program sayesinde farklı renk seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Dilerseniz bir önceki konumuz olan P10 Led Panel Kaç Amper Çeker? makalemizi inceleye bilisiniz.

1 Metre Şerit Led Kaç Amper Çeker?

Şerit Led kaç amper çeker seçeneği her türüne göre farklılık gösteren bir konudur. Buna göre bilinen değerler eşliğinde çeşitlerine göre şerit Led’ler:

  • Tek Çip Şerit Led: Bu Led’lerin çalışmak için istedikleri voltaj 12 V’dir. 1 Metre tek çipli şerit Led ise 0,4 amper çeker.
  • 3 Çip Şerit Led: 3 çip şerit Led çalışmak için 12 V’ye ihtiyaç duyar. 1 metre 3 çipli şerit Led ise 1,2 amper çeker. Böylelikle her çip için 0,4 amper akım gerektiği hesaplanabilir.

Metresi uzadıkça gereken amper miktarı da doğru orantılı olarak artmaktadır. Buna göre bu şerit Led kullanımı için en azından 36 amper gücünde bir trafoya ihtiyacınız olacaktır. Böylelikle rahat bir şekilde Led’lerin çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Şerit Led, kullanımları itibari ile oldukça farklı özelliklere hitap etmektedir. Yılbaşı kutlamaları olsun doğum günleri olsun pek çok kutlama ve etkinlikte akla gelen ilk aydınlatma araçlarıdır. Bunun yanında uzun ömürlü, dayanıklı ve bakım maliyetinin çok düşük olması da ekstra bir avantaj olarak kabul edilir. Bunların haricinde soracaklarınız var ise bize sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaş?