Led Modül Led

1 Modül Led Kaç Amper Çeker?

1 Modül Led Kaç Amper Çeker

1 Modül Led Kaç Amper Çeker?

Led aydınlatma sistemleri artık hayatımız ile bir bütün olarak kullanılmaya başlamıştır. Bu durumda led’lerin en önemli özelliklerinin başında gelen tasarruf seçeneği büyük pay sahibidir. İhtiyaçlara göre çok farklı şekillerde kullanılabilen led aydınlatma araçları içerisinde modül led’lerinde ayrı bir yeri bulunmaktadır.

Modül Led’ler bir takım özellikleri ile ön plana çıkar. Bunlar:

  • Kullanımında oluşan kolaylık
  • Tasarruflu yapıları
  • Uzun ömürlü bir aydınlatma sistemi olmalarıdır.

Özellikle kullanım alanlarına göre son derece farklı şekillerde üretilebilen bu led’lerin kullanım alanları:

  • Reklam tabelaları
  • Dekoratif aydınlatma uzuvları
  • Led tabela imalatları
  • Kamp gibi alanların aydınlatılmasının sağlanması

Bu özellikleri sonrasında modül led’lerin kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadır. Şıklık, zariflik ve estetik arayanlar için en ideal aydınlatma araçlarından bir tanesi de modül led’lerdir.

Modül Led Kaç Amper Çeker?

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

3 adet yüksek ışık seviyesinde çalışan led’lerin birleştirilmesi sonucunda oluşan modül Led, 12 V ile çalışmaktadır. Bazı değişimler sonucunda bu değer 24 V’ye kadar çıkartılabilmektedir. 1.5 W modül led ile çalışan elektrikli aydınlatma araçlarının çektiği akım ise 0,125 Amper olarak hesaplanabilir. Bu hesaplama P = U x I formülünden gelmektedir.

12.5 amperlik bir trafoda çalışabilecek olan modül led sayısı teorik olarak 100 adettir. Ancak bunun biraz daha sınırlanması ve 100 Modül Led ’in çalıştırılabilmesi için gereken amper değerinin en azından 15 amper olması gerekmektedir.

Her 10 yılda bir yeniden değerlendirilen ve büyük gelişmeler yaşanan led aydınlatma araçları her geçen zaman daha da tasarruflu olmaktadır. 1 modül led kaç amper çeker sorusuna vereceğimiz cevaplarda da zaman içerisinde gelişen teknoloji kaynaklı düşüşler olması muhtemeldir. Şuanda 0,125 A olan bu değer zaman içerisinde 0,1 değerlerine düşmesi muhtemeldir.

Modül olarak değerlendirilen led’ler, oldukça yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi teknoloji ilerledikçe bu kullanım alanlarının daha da genişlemesi söz konusudur. Sizlerde hesaplamaları ile ilgili kafanıza takılan bir şey olursa MS Reklam olarak bizimle iletişime geçerek konuyu açıklığa kavuşturabilirsiniz. Dilerseniz bir önceki konumuz olan 10 Metre Şerit Led için Kaç Amper Adaptör Gerekir? içeriğini inceleye bilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaş?