Led Şerit Led

10 Metre Şerit Led İçin Kaç Amper Adaptör Gerekir?

10 Metre Şerit Led İçin Kaç Amper Adaptör Gerekir

10 Metre Şerit Led için Kaç Amper Adaptör Gerekir?

Şerit Led’ler bildiğiniz gibi farklı akım değerleri ile çalışmaktadır. Öyle ki bu akım değerleri led’lerin boyu arttıkça da artış gösterir. Bu aşamada soruya cevap verebilmek için öncelikli olarak Şerit Led’in kaç amper akım ile çalıştığını bulmak gerekir.

Piyasada bulunan Led’ler karşımıza 2 farklı şekilde çıkar. Tek çipli ve üç çipli olarak piyasada bulunan led’lerin amper değerleri de farklılık göstermektedir. Buna göre:

  • Tek Çipli Şerit Led İçin Kaç Amper Adaptör Gerekir?

Tek çipli şerit Led’ler metrede 0,4 amper akım çekmektedir. Buna göre 10 metrede 4 amper akım çeken bu led’ler için 4 amper gücünde adaptör gerekir.

  • Üç Çipli Şerit Led İçin Kaç Amper Adaptör Gerekir?

Üç çipli şerit led’ler metrede 1,2 amper akım çeker. Bu hesaplamaya göre 10 metre şerit led kaç amper adaptör gerekir sorusuna vereceğimiz cevap 12 amper olacaktır. 12 amper gücündeki adaptör ile birlikte üç çipli şerit led’ler başarılı bir şekilde kullanılabilir.

Adaptör seçimlerinde gelecek akımdan daha fazla güce sahip adaptör çekimi en doğru tercih olur. Buna göre 4 amper akım çeken bir şerit led için en az 5 amper, 12 amper akım çeken şerit led için ise 15 amper gücündeki bir adaptör işinizi görecektir. Seçimler ve hesaplamalar konusunda daha fazla bilgi almak için MS Reklam olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şerit Led için Kaç Amper Adaptör Gerekir?

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

10 metre uzunluğunda bir Şerit Led seçeceğiniz çeşidine göre farklı akım değerleri ile çalışmaktadır. Bu seçimler sonucunda yapılan hesaplamalar neticesinde her zaman için bulunan akım değerinden daha yüksek amper çekebilen bir adaptör seçmenizdir. Böylelikle sistem daha verimli çalışırken bir takım arızalardan da led’leri koruma altına almış olursunuz.

Led aydınlatma ürünleri pek çok alanda kullanıldığı için bu tür hesaplamalar gündemden hiçbir zaman düşmez. Bükülebilmesi, dayanıklı olması gibi özellikleri ile her geçen gün daha da yaygınlaştığını söyleyebiliriz. Dilerseniz bir önceki konumuz olan Şerit Led Bağlantısı Nasıl Yapılır? içeriğini inceleye bilirsiniz.

2 Yorum

Düşüncelerini Paylaş?