Led

100 Watt Isıtıcı Ayda Ne Kadar Yakar?

Elektrikli Soba Ayda Ne Kadar Yakar

100 Watt Isıtıcı Ayda Ne Kadar Yakar?

Elektrikli ısıtıcılar, mevcut ısıtma sistemlerinin yeterli olmadığı veya hiç olmadığı durumlarda ihtiyaç duyulan ek ısıtıcılardır. Özellikle kış aylarında en temel gereksinimlerden bir tanesi olan ısıtıcılar, herkes için zamanla gereken önemli bir araçtır.

Elektrikli soba ne kadar yakar gibi sorulara geçmeden önce nasıl bir ısıtıcı almanız gerektiğini araştırmalısınız. Isıtıcılar, ortamın büyüklüğüne göre seçilmelidir. Buna göre ortam büyüklüğü ile seçilecek ısıtıcı arasındaki ilişki şu şekildedir:

  • 18 m2 bir ortama gereken ısıtıcı gücü 1800 W
  • 18 m2 bir ortama gereken ısıtıcı gücü 2000 W
  • 30 m2 bir ortama gereken ısıtıcı gücü 3000 W
  • 54 m2 bir ortama gereken ısıtıcı gücü 5400 W

Bu hesaplamalar ile ısıtıcıyı kullanacağınız alanın alanını doğru hesaplayarak istediğiniz ve ihtiyacınızı görecek kalitede bir ısıtıcıya sahip olabilirsiniz.

Elektrikli Soba Ayda Ne Kadar Yakar?

Isıtıcılar, piyasada çok çeşitli güçlerde satılabilmektedir. Günde 1 TL yakan ısıtıcılar olduğu gibi 10 TL hatta 100 TL yakan ısıtıcılarda vardır. Ev veya işyerlerinde bulunan bir odada kullanabilmek için sizlere hesaplı ve küçük bir ısıtıcı yeterli olacaktır. Buna göre alacağınız ortalama 100 Watt ısıtıcı ayda çok ciddi bir miktar yakmayacaktır. Hesabına geçersek eğer:

Saatte 100 Watt yakan bir ısıtıcı ortalama 10 saat çalışsa günde 1 kW yakar. Ayda ise toplamda 30 kW elektrik tüketir. kW fiyatı vergiler ile birlikte yaklaşık olarak 80 kuruşa falan denk gelmektedir. Buna göre 100 Watt ısıtıcı ayda ne kadar yakar sorusunun cevabı da 24 TL olarak ortaya çıkmaktadır.

En az yakan elektrikli ısıtıcı ve en fazla yakan elektrikli ısıtıcı arasında oldukça fazla farklar bulunabilmektedir. 100 Watt elektrik tüketen bir ısıtıcının ayda size maliyeti 24 TL olarak en az yakan elektrikli ısıtıcı kategorisine girmektedir. Sizlerde ısıtıcı almadan önce kaç Watt yaktığını sormalı ve ona göre yapacağınız hesaplamalarla aylık ne kadar bir miktar ödeyeceğinizin hesabını çıkarmalısınız. Dilerseniz bir önceki konumuz olan Şerit Led Trafosu Kaç Metre Led Yakar? içeriğini inceleye bilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaş?