Led Şerit Led

3 Çipli Şerit Led Kaç Amper Çeker?

3 Çipli Şerit Led Kaç Amper Çeker

3 Çipli Şerit Led Kaç Amper Çeker?

SMD 5050 model şerit Led’e halk arasında 3 çipli şerit Led denir. Bu şeritlere 3 çipli şerit Led denmesinin sebebi Led’ler yanar durumda iken 3 farklı kaynaktan ışık gelmesidir. Bu durum dikkatli gözler tarafından da görülebildiği için halk arasında bu tabir almış başını gitmiştir. Kullanım özellikleri ile oldukça yaygın bir şekilde pek çok yerde kullanılan bu Led’lerde önemli olan kaç amper çektiği bilgisinin doğru bir şekilde alınabilmesidir. Buna göre 3 çipli şerit Led kaç amper çeker sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Dilerseniz bir önceki konumuz olan 8 Çipli Led Kaç Amper Çeker? içeriğini inceleye bilirsiniz.

Piyasada genellikle SMD 5050 bandında farklı özellikteki Led’ler satılmaktadır. Burada önemli olan nokta 3 farklı noktadan ışığın çıkabilmesidir. Zaten işin esprisi de tam olarak budur. Buna göre 3 çipli şerit Led;

  • Dış tarafı silikon ile kaplıdır.
  • İstenildiği takdirde üzerindeki işaretli olan yerden kesilerek kısaltılabilir.
  • Kolaylıkla bükülebilir. İstediğiniz şekle sokabilirsiniz.

Bu özellikleri ile ön plana çıkan şerit Led, özellikle az enerji harcaması özelliği ile ön plana çıkmaktadır.

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

 

3 Çipli Şerit Led Kaç Amper Çeker?

Şerit Led’ler az enerji harcaması ve az amper çekmesi ile ön plana çıkan aydınlatma araçlarıdır. Şerit Led kaç amper çeker sorusuna verdiğimiz cevap ise tek çipli şerit Led 0,4 amper olacaktır. Ancak 3 çipli olanlar bunun tam olarak 3 katı büyüklüğünde amper çekecekleri için 1,2 amper akım çekerler. Buna göre metrede 1,2 amper akım çeken şerit Led’ler 5 metrelik toplar halinde alındıklarında toplamda 6 amper akım çekebilme potansiyeline sahiptir.

Şerit Led’ler piyasaya çıktıkları 80’li yıllardan itibaren hızlı bir şekilde yayılmaya başlamıştır. Led aydınlatma sistemlerinin az enerji tüketmesi ve oldukça renkli görüntülerin ortaya çıkmasına elverişli olması nedeniyle pek çok kişi tarafından bu Led’ler tercih edilmektedir. Buna göre 3 çipli şerit Led kaç amper çeker sorusuna verdiğimiz 1,2 amper bunun en büyük kanıtlarından bir tanesidir. Sizlerde şerit Led alacaksanız öncelikle MS Reklam sitemizi ziyaret etmenizi öneririz. Aklınıza takılan sorular ve özel üretim seçenekleri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaş?