Led Şerit Led

5 Metre Rgb Led Kaç Amper Çeker?

5 Metre Rgb Led Kaç Amper Çeker?

Rgb Led Red, Green ve Blue renklerinin baş harflerinden oluşur. İsminden anlaşılabileceği gibi bu 3 renk ile farklı kombinasyonlar yapmanızı sağlar. Ancak sadece bu 3 renk değil bunların birleşimi ile farklı tonlarda elde ederek toplamda 16 farklı renk vermektedir. Kullanımları oldukça şık olan bu ürünlerde önemli olan nokta 5 metre Rgb led kaç amper çeker sorusuna cevap aramaktır. Çünkü kullanacağınız trafonun amper hesabını da buna göre yapacaksınız.

RGB Led, farklı kombinasyonların yapılabilmesi için bir kontrol kumandası ile birlikte teslim edilir. Bu kumanda ile istediğiniz kombinasyonları ayarlayabilirsiniz. Toplamda 16 farklı renk seçeneği ile birlikte harika ambiyansların oluşması bu kumanda ile mümkün olmaktadır. Çalışma prensibi olarak baktığımızda:

  • RGB şerit led’lerde her renk için bir tane kanal bulunmaktadır.
  • Kontrol devresi, mekanizması yardımıyla bu renkler ayarlanabilmektedir.
  • Farklı uzunluklarda sipariş verilebilir.

SMD olarak ifade ettiğimiz kısımda 3 farklı renk seçeneğine sahip olması ile diğer 3 çipli şerit Led’lerden ayrılmaktadır. Böylelikle özellikle görüntü ve ışık saçılımı bakımından son derece kararlı ve garantili işlemlere imza atmaktadır diyebiliriz. Dilerseniz bir önceki konumuz olan 1 Metre Şerit Led Kaç Amper Çeker? içeriğini inceleye bilirsiniz.

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

 

5 Metre Rgb Led Kaç Amper Çeker?

1 metre uzunluğunda RGB Led 1,2 amper çeker. Bu 3 çipli şerit Led’ler ile eşit miktarda akım çektiğini gösterir. Bunun dışında yapılan işlemlerde RGB Led’in metresi uzadıkça çektiği amperde artmaktadır. Buna göre 5 metre RGB Led 1,2 amper x 5 = 6 amper çeker diyebiliriz.

RGB Led, genellikle odaların tavanlarında, vitrinlerde kullanılır. Oda tavanlarında aydınlatma ve hoş bir ambiyans için kullanılırken vitrinlerde ise capcanlı renkler seçilerek müşterinin dikkatini çekmesi amaçlanır. Kullanım alanları itibari ile de oldukça yaygın olan bu Led’lerin en büyük özellikleri ise istenilen ölçülerde kesilebilmesidir. Şerit Led üzerinde bulunan makas işaretinden kesmeniz sonrasında hiçbir işlem yapmadan Led’i tekrar kullanabilirsiniz.

5 metre RGB Led kaç amper çeker diye baktığımızda karşımıza 6 amper çeker cevabı çıkmıştır. Bununla birlikte trafo güçlerini hesaplamak ve diğer sorularınız için MS reklam olarak bizlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaş?