Led Led Projektör

50 Watt Led Projektör Kaç Amper Çeker?

50 Watt Led Projektör Kaç Amper Çeker

50 Watt Led Projektör Kaç Amper Çeker?

Led projektörler, yaygın olarak dış mekânların aydınlatma ihtiyacının giderilmesi için kullanılmaktadır. Hem daha dayanıklı hemde oldukça güçlü bir ışık yayması sebebi ile halı saha, stadyum vb. yerlerde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bu yazımızda sizlere Led projektörler hakkında bilgi verecek ve 50 Watt Led projektör kaç amper çeker sorusunun hesabını yapacağız.

Led projektörlerin kullanım alanları oldukça farklıdır. Buna göre:

  • Halı saha
  • Bahçe aydınlatılması
  • Düğünler
  • Organizasyonlar
  • Stadyumlar

Gibi alanlarda bu projektörler kullanılmaktadır. Buna göre yüksek ışık gücüne sahip olan projektörlerde öncelikli konu enerji tüketimidir. Eskiden Led teknolojilerinden önce bu soru sorulsa attığın taş ürküttüğün tavuk muhabbetine girmek gerekirdi. Ancak günümüzde var olan Led teknolojisi ile birlikte tasarruf etme konusu da değerlendirilmeye başlanmış ve profesyonel bir şekilde aydınlatma ihtiyaçları giderilmiştir. Dilerseniz bir önceki 50 Watt Ampul Kaç Amper Çeker? konumuzu inceleye bilirsiniz.

50 Watt Led Projektör Kaç Amper Akım Çeker?

Bu sorunun cevabını yazımızın sonuna saklayacağız. Çünkü öncelikli olarak sizlere Led projektör avantajlarından bahsetmek istiyorum. Buna göre:

  • 50 bin saati bulan ömrü ile oldukça uzun ömürlü bir üründür.
  • Led projektörler 10 – 150 Watt enerji tüketimine sahiptir. Bu Halojen projektörlere göre 10 kattan daha fazla bir tasarruf anlamına gelir.
  • Tamir ve bakım konusunda da oldukça kolay bir üründür.
  • Fiyat bakımından piyasadaki halojen projektörlere göre daha pahalıdır. Ancak kullanım esnasında elde edilecek kar ile birlikte uzun vadede birkaç misli daha ucuza gelmektedir.

Bu özellikleri ile birlikte eskiden kullanılan Halojen projektörler günümüzde tarihe karışmaya başlamıştır. Belki çok kısa birkaç günlük işlerde yine halojen projektörler tercih edilebilir ancak Led projektörler uzun vade için kesinlikle tercih edilmelidir.

50 watt Led projektör kaç amper akım çeker sorusunun cevabına gelirsek eğer 220 V değerine sahip olan bir Led 50 watt için 0,225 amper akım çekebilmektedir. Ancak bu durumda karşımıza çok farklı hesaplamalar çıkacağından bu watt değerinden hesapla sizin tercih edeceğiniz “V” değerine göre kaç amper akım çektiği bilinmelidir. MS Reklam olarak her türlü Led Projektör işlemleriniz için bize ulaşabilir ve hesaplamalar konusunda destek alabilirsiniz.

1 Yorum

Düşüncelerini Paylaş?