Led Şerit Led

6 Metre Led Kaç Amper Çeker?

6 Metre Led Kaç Amper Çeker

6 Metre Led Kaç Amper Çeker?

Led aydınlatma araçları her geçen gün ülkemizde ve dünyada giderek yaygın bir kullanım ile karşımıza çıkmaktadır. Artan ihtiyaca cevap verebilmek için metreler halinde satılan Led aydınlatma araçlarının kaç ampere ihtiyaç duydukları da metresi ile orantılı bir şekilde değişmektedir.

Led aydınlatma sistemleri satın alırken ihtiyaç duyulan akım değerinden daha yüksek miktarda akıma hizmet veren adaptör seçilmelidir. Yüksek amperli adaptör sistemin sağlıklı bir şekilde çalışması için gerekli olan bir araçtır. Led aydınlatma araçları içinde yüksek amperli bir adaptör seçerek sonradan yapılacak olan ilave veya kısaltmalar için bir avantaj sahibi olunabilir.

Şerit Led Kaç Amper Çeker?

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

Led aydınlatma araçları farklı tiplerde ve farklı amper değerlerinde karşımıza çıkar. Buna göre bu farklı modellerin istemiş oldukları akım değerleri şunlardır:

  • Tek Çipli Led: Tek çipli Led’ler metrede 0,4 amper akım çekmektedir. 5 metre Led 2 amper akım çekerken 6 metre 2,4 amper akım çeker. İhtiyaç duyulan adaptör ise bu amper değerinden daha yüksek seviyede olmalıdır.
  • Üç Çipli Led: 3 çipli Led’ler metrede 1,2 amper akım çekmektedir. Buna göre 5 metre Led 6 amper, 6 metre Led ise 7,2 amper akım çekebilmektedir. Bu sistem içinde gereken adaptör gücü daha yüksek seviyede olmalıdır.

Bu Led aydınlatma sistemlerinde üzerinde durduğumuz önemli olan nokta doğru hesaplamaları yapabilmektir. Bu hesaplamaların doğru olması ile elde edeceğiniz kazançlar:

  • Doğru değerlerde adaptör seçebilirsiniz.
  • Doğru değerlerde trafo seçebilirsiniz.
  • Sistemin neye ihtiyaç duyduğunu hesaplayabilirsiniz.

Yapacağınız hesaplamalar sonucunda sistemin ihtiyacından daha yüksek kapasiteye sahip olan adaptör ve trafo seçimi yapmalısınız. 6 Metre Led Kaç Amper Çeker sorusunu fazla düşünmeden 2,4 amper olarak hesapladık. Ancak bunun için gereken adaptör minimum 3 amper olarak hesaplanmalıdır. İleri de yeni Led ekleme olasılığını da hesap ederek daha yüksek seviyelerde adaptör tercihi de yapabilirsiniz. Diğer hesaplamalar için MS Reklam olarak bizlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bir önceki konumuz olan Adaptörün Amperi Yüksek Olursa Ne Olur? içeriğini inceleye bilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaş?