Led Şerit Led

8 Çipli Led Kaç Amper Çeker?

8 Çipli Led Kaç Amper Çeker

8 Çipli Led Kaç Amper Çeker?

5630 model şerit Led’ler piyasada 8 çipli olarak tanımlanmaktadır. Bunun sebebi ise lümen gücünün çok fazla olmasıdır. Oldukça yüksek miktarda ışık veren bu Led’ler ile istediğiniz güçlü bir aydınlatmaya sahip olabilirsiniz. Ancak kullanımına başlamadan ve satın almadan önce bilmeniz gereken şey 8 çipli Led kaç amper çeker sorusunun cevabı olacaktır.

Sorunun cevabını vermeden önce sizlere neden bu Led türünü seçmeniz gerektiğine dair birkaç bilgi vereceğiz.

  • 12 volt ile çalışan bu Led’ler yüksek ışık gücüne göre az voltaj tüketirler.
  • Bir tane Led içerisinde 40 adet lümen bulunur ve bu rakam oldukça yüksektir.
  • Bir metresinde ise 60 adet Led bulunmaktadır.
  • Genellikle piyasada 5 metrelik halinde satılırlar. Siparişiniz ile birlikte sizlere 5 metrelik toplar halinde ulaştırılır.
  • Trafonun adaptör gücü hesabı için her metreyi 1,5 ile çarpmanız gerekir.
  • Ortalama olarak 50.000 saat gibi mükemmel bir ömrü vardır.

Bu değerler ile birilkte 8 çipli Led’ler piyasada en çok aranan Led’lerden bir tanesidir. Özellikle yüksek ışık gücü isteyen işlerde bu Led’ler kullanılarak elde edilen güç doğru bir şekilde aktarılabilmektedir. Homojen ışık dağılımı ile yüksek ışık gücü gözlerinizi de rahatsız etmez. Dilerseniz bir önceki konumuz olan 5 Metre Şerit Led Kaç Amper Çeker? içeriğini inceleye bilirsiniz.

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

 

8 Çipli Led Kaç Amper Çeker?

8 çipli led metrede 1,5 amper akım çekmektedir. Buna istinaden 5 metrelik bir top içerisinde 7,5 amper akım çekme kabiliyeti olan bir Led karşımıza çıkmaktadır. Trafo gücünde ise yukarıda bahsettiğimiz gibi adaptör gücünü 1,5 ile çarpmanız yeterli olacaktır.

8 çipli şerit led’ler diğer Led çeşitlerine göre daha fazla lümene sahip oldukları için daha fazla enerji harcarlar. Ancak bu durum normal lambadan elde edilen aynı ışık gücüne kıyasla 10 kat daha az bir enerji harcaması demektir. Her bakımdan daha avantajlı olan bu Led Çeşitleri ile birlikte oldukça renkli ve bir o kadar güçlü ışık kaynağına sahip olabilirsiniz.

MS reklam olarak Led aydınlatma araçlarının tüm çeşitlerini bünyemizde bulundurmaktayız. Sizlerde daha fazla bilgi almak için bizlere gerek web sitemiz gerekse telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaş?