Led Şerit Led

8 Çipli Led Kaç Amper?

8 Çipli Led Kaç Amper

8 Çipli Led Kaç Amper?

8 çipli şerit Led 5630 şerit Led kodu ile piyasada satılan ve halk arasında 8 çipli Led olarak bilinen aydınlatma aracıdır. Led sistemlerinin bütün özelliklerini bünyesinde barındıran 8 çipli şerit Led nedir sorusunu da yazımız içerisinde öğrenebileceksiniz.

Led içerisinde bulunan çiplere göre sınıflandırılmaktadır. Tek çipli, 3 çipli ve 8 çipli çeşitleri mevcuttur. 8 çipli şerit Led ile 3 çipli şerit Led arasındaki fark bir tanesinde 3 bir tanesinde ise Led içinde 8 tane çip olmasıdır. Buna göre 8 çipli şerit Led özellikleri:

  • 12 V ile çalışmaktadır.
  • Bir Led içerisinde 40 lümen ışık vardır ve bu değer oldukça fazladır.
  • Bir metresinde 60 Led bulunmaktadır.
  • Satın alınması durumunda genellikle 5 metrelik toplar halinde gönderilir.
  • Ömrü 50.000 saattir. Bu değer ile rakiplerinden oldukça üstündür.

Bu özelliklerin akabinde 8 çipli Led kaç amper sorusuna vereceğimiz cevap ise metrede 1,5 amper akım gereksinimi olduğudur. Burada hesaplama yapacaksanız eğer bir metre için 1,5 amper ve her metre artışında metre x 1,5 yaparak kaç amper gerektiği hesabını yapabilirsiniz.

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

5 metrelik toplar halinde gönderilen bu ürünlerin içerisinde yapışkanda bulunmaktadır. Arkasında çift taraflı bant bulunan bu araçlarda beyaz, günışığı, mavi, yeşil, sarı ve kırmızı renk çeşitleri de bulunmaktadır. Led’lerin kullanım ömrü de uzun olduğu ve bükülebildiği için giderek yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

8 Çipli Şerit Led

5630 kodu ile satılan 8 çipli Led, diğer Led çeşitleri gibi günümüzde giderek yaygınlaşmaktadır. Henüz yeni yeni insanların 8 çip duydukları bu günlerde Led özellikleri bakımından rakiplerinden hemen ayrışmaktadır. Özellikle renk seçenekleri ve ışık yayma kalitesi bakımından son derece estetik bir görüntü almanızı sağlar.

5630 şerit Led, 1,5 amper akım çekebilmektedir. Metrede bu kadar akım çeken Led ile birlikte sizlerde vitrinlerinizi ve diğer aydınlatma ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kullanımı esnasında aşırı suya maruz kalmasından kaçınmanız gerekir. Bunun dışında ürün tozdan, nemden etkilenmeyerek uzun seneler boyunca size hizmet eder. Dilerseniz bir önceki konumuz olan Led Işık Fiyatları ve Çeşitleri içeriğini inceleye bilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaş?