Elektrik Led Modül Led Panel Şerit Led Tabela

Antigron Kablo Nedir? Çeşitleri ve Fiyatları

Antigron Kablo Nedir

Antigron Kablo

Antigron Kablo nemli ortamlarda kullanılan ve toprak altına döşenmeyen kablo çeşididir. Bir diğer ismi NYM kablo olarak bilinir. Genellikle birden fazla teli bulunan bu ürün, alçak gerilim işlemlerinde kullanılır. Üzerinde pvc kaplı özel bir yalıtkan malzemesi bulunan bir kablo çeşididir.

Antigron kablolar, bakır veya alüminyum malzemeden yapılmışlardır. Bu malzemeler kablonun üzerine örülerek kablo koruma altına alınmıştır. Genişlik olan yerlerde daha küçük boyutlarda olduğu için bakır kablo tercih edilmektedir.

Antigron Kablo pek çok özelliği ile ön plana çıkar. Bunlardan kısa bir şekilde bahsedecek olursak:

  • İletken özelliği 1. veya 2. Sınıf özellik göstermektedir.
  • PVC ile izole edilmiştir. Aynı zamanda bu malzemeden yapılan dış kılıflara da sahip bulunur.
  • Çalışma sıcaklığı genel olarak 70 derecedir.
  • Kısa devre yaptığı sıcaklık ise 160 derecedir ve bu sıcaklığa maksimum 5 sn. kadar dayanabilmektedir.
  • Anma gerilimi dediğimiz değerler; 300 / 300 V, 300 / 500 V’dir.
  • Renk model farklılıkları bulunan bu ürünlerin en genel özellikleri bu şekildedir.

Antigron kablolar, genellikle konut ve endüstriyel alanlarda kullanılır. Bu kabloların günümüzde yaygınlaşmasının en büyük nedeni sağlamlıklarıdır. Korunmaya ihtiyaç duymayan alanlarda kullanılan kablolar hem maliyet hem de sağlamlık açısından kullanan kişiyi tatmin etmektedir.

Antigron Kablo Fiyatları

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

Antigron kablolar, içeriğinde bulunan bakır veya alüminyum sayesinde oldukça sağlam bir yapıya sahiptirler. Bu malzemelerin en büyük özellikleri hem iletimi sağlamak hemde kabloya sağlamlık vermektir. Çalışma sıcaklığını da arttıran bu ürünler ile birlikte kablonuzu uzun süreler boyunca hiçbir problem yaşamadan kullanabilirsiniz.

Piyasada bulunan NYM kabloların en bilinen özellikleri kalitesidir. Fiyat / performans olarak kullanıcısını tatmin etmeyi bilir. Bunun dışında çapının değişken yapıda olması da sizlere bir tercih şansı vermektedir.

Led ürünleri konusunda yılların verdiği deneyimlerimiz ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Web sitemiz vasıtası ile elimizde bulunan ürünleri görüp ona göre dizayn edebilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız, bizlere ulaştığınızda sizlere gereken tüm bilgileri rahatlıkla vermektedir. Türkiye’nin her yerine olan kargo fırsatı sayesinde ürünü kısa süre içerisinde sizlere ulaştırmaktayız. Dilerseniz bir önceki NYA Kablo Nedir? konumuzu detaylı şekilde inceleye bilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaş?