Bar Led Led

Bar Led Kaç Watt?

Bar Led Kaç Watt?

İnce şeritlerin üzerine LED ampullerin dizilmesi sonucunda elde edilen sisteme Bar Led denir. Esnek bir yapıya sahip olan bu sistem, her türlü yüzeye rahatlıkla yapışabilmektedir. Çubuk LED’in bir metresinde toplamda 60 adet LED vardır. Bu denli kullanım alanına sahip olan bar LED herkesin aklına Bar Led kaç Watt sorusunu getirmektedir.

Bar LED, her yüzeye rahatlıkla uyum sağlayabilmesi nedeniyle en çok tercih edilen LED türlerinden bir tanesidir. Peki, genel kullanım alanları nelerdir?

  • İç ve dış mekân aydınlatılmasında kullanılabilirler.
  • Günümüzde tavan aydınlatmalarındaki hoş görüntüsü ile tercih edilmektedir.
  • Duvar veya mobilya kenarlarının süslenmesi amacıyla tercih edilir.

Bar LED, çok fazla enerji kullanmadığı için elde edilen güzel görüntüyü oldukça ekonomik fiyatlar ile sağlamaktadır.

SATTIĞIMIZ ÜRÜNLERDEN BAZILARI

Bar LED, şerit LED çeşidine göre daha güçlü ışık vermesi ile bilinir. Bu nedenle ev ve işyerlerinde süsleme amacı ile kullanılabilmektedir. Bunun kaynağı ise 1 metresinde toplamda binden fazla lümen bulunmasıdır. 1 metrelik LED Barın güç tüketim miktarı 21 W’dir. Ayrıca 2 amperlik bir trafo ile rahat kullanım sağlanabilmektedir. Bu değerler istenilen özellikteki LED bar seçeneğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak ortalama bir LED bar bu Amper, Watt değerlerine göre çalışmaktadır.

Bir diğer ismi de çubuk LED olan bar LED’ler, her mekânda kullanılabilmektedir. Diğer LED çeşitlerinin aksine genellikle tek çipli olan modelleri daha çok ilgi görmektedir. Piyasada bulunan ürünlerin çoğu da tek çip olarak üretilen tiplerdendir.

 Bar Led Kaç Watt?

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

Bar LED Kullanım Avantajları

Bar LED, genellikle beyaz renkli olarak imal edilir. Ancak istenildiği takdirde diğer renk çeşitlerine ulaşmakta mümkündür. Bu renkteki seçenekler ile rakiplerinden şu özellikleri ile ayrılır:

  • Her türlü süslemeye karşı uyumlu olması,
  • Daha az enerji tüketip, daha çok ışık yayması,
  • Dış alanların aydınlatmasında da kullanılabilmesi,
  • Çok uzun süreler boyunca hiçbir bakım gerektirmeden çalışabilmesi,
  • İstenilen uzunlukta kesilebilmesi,
  • Esnek bir yapıya sahip olması,

Bar LED özellikle yukarıdaki avantajları ile rakiplerinden ayrışır. Pek çok marka tarafından tercih edilen aydınlatma aracı olarak bilinir. Bar Led kaç Watt sorusuna verdiğimiz cevap ile birlikte özellikle çevre aydınlatmasında kullanılacak bir LED arayışında olanlara bar LED’i tavsiye ediyoruz. Son zamanlarda mağazaların vitrinlerinde de bu aydınlatma sisteminin kullanılmaya başlanması ve giderek dış mekânlara doğru bir açılım göstermesi nedeniyle her alanda bar LED karşımıza çıkmaya başlamıştır.

Düşüncelerini Paylaş?