Bar Led Led

Çubuk Led ( Barled) Nedir? Kullanım Alanları

LED teknolojisi artık günümüzün en çok tercih edilen teknolojileri arasında yer almaktadır. Hedef kitlenin dikkatini rahatlıkla çekebilmeniz açısından büyük avantaj sağlayan LED teknolojisi modern yaşam tarzımıza da uyum sağlayan özellikleri içinde barındırır. Özellikle her amaç için tercih edilecek bu LEDler modern dekorasyon fikirlerinin de ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Bunun dışında aydınlatma maksadıyla da tercih edilen LED ler estetik görünümü ile her amacı doğrudan karşılayabilmektedir.

LED denilince akla genellikle parlak ve renkli tasarımlar gelir. Teknolojinin ilerlemesi ile daha modern görünüme kavuşan bu ledler Çubuk Led, modül led ve piksel led olmak üzere birden fazla çeşide ayrılmaktadır. Her birinin özelliği ayrı olmasına karşın aynı amaç için tercih edilebilen ürünlerdir. Günümüzde farklı birçok amaç için tercih edilen LEDler en iyi aydınlatma çözümlerinin ise başında gelmektedir. Birden fazla renk seçeneği, teknik bir problem oluşturmaması ve uzun vadede kullanılabilir olması LED teknolojilerini daha popüler hale getirmiştir.

Çubuk LED Nedir?

Çubuk LED ince şerit üzerine LED ampullerin dizilmesi ile oluşan ince iletken devre bantları olarak tanımlanır. Rulolar halinde satılan, enerji tasarrufu sağlayabilecek bu çubuk LEDler esnek kullanım özelliği sayesinde her ortam için ideal bir çözüm olabilen bir üründür. Esnek yapısı sayesinde her yüzeye rahatlıkla yapışabilir. Kendinden yapışkanlı yapısı sayesinde ahşap, metal ve cam yüzeylere rahatlıkla tercih edilebilir. Kısacası birden fazla ikna edici özelliği sayesinde çubuk LEDleri her ortamda gönül rahatlığı ile tercih edilebilir, dünya kadar işi destek almadan gerçekleştirebilirsiniz. Çubuk Led in 1 metresinde 60 adet LED bulunur. Tek ve üç çipli olan modelleri de yine piyasada bulunmaktadır. Genellikle tek cipli ve metresinde 60 adet LED bulunan modeller daha çok tercih edilmektedir. Ulaşılması imkânsız gibi görünen her alana kolaylıkla yapıştırabilir ister dekoratif ister aydınlatma maksadıyla kullanabilirsiniz.

Çubuk LED Kullanım Alanları

Birden fazla özelliği ve kullanım avantajı sayesinde gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz Bar Led modellerinin kullanım alanları saymakla bitmeyecek türden. Özellikle işletmelerin hedef kitleye ulaşmak maksadıyla tercih ettiği çubuk LEDler iç ve dış mekân için ideal bir üründür. Bunun dışında iyi bir dekorasyon fikri olarak tavan, duvar ve mobilya kenarlarına tercih edilebilmektedir. Küçük adaptör ile kullanılan bu LEDler enerjiden tasarruf edebileceğiniz bir üründür. Belli bir alanı söylemek ya da belli bir alanla sınırlandırmak çok doğru olmadığı için çubuk LEDler her alan ve sektör için ideal bir seçenektir.

Gelişen teknolojide yerini almış çubuk LEDler geniş kullanım alanı sahip ürünlerdir. Bu nedenle de dekorasyon ve aydınlatma seçenekleri arasında her zaman ön plandadır. Kolayca monte edilebilen, ekonomik bir ürün olmasının yanı sıra teknik bir sorun yaratmayan uzun vadede rahatlıkla kullanılabilen bir üründür. Evinizin bir odasında, ofisinizin girişinde, mağaza vitrinlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bakım gerektirmeyen çubuk LEDler istenilen boyutta kesilebilen metre hesabı ile satın alabileceğiniz ve istediğiniz her alanda kullanabileceğiniz özelliklere sahiptir. Görsel açıdan estetik görünümü birden fazla renk seçeneği sayesinde ortamın havasına göre uyarlayabileceğiniz Çubuk Led, birçok aydınlatma aracına göre daha tasarruflu ve çevre dostudur. Aydınlatma maksadıyla kullanıldığında çevreye zararlı civa, sodyum ve kimyasal maddeler tüketmez. Aksine LED teknolojisi ile bir yılda 16 ağacı kurtarmış olursunuz. Kullanımı oldukça geniş olan ve kullanım avantajı sağlayan çubuk LEDler gönül rahatlığı ile satın alacağınız bir malzemedir. Hemen hemen her yerden temin edebileceğiniz çubuk LEDler ile mekânlarınızın görselliğini daha ön plana çıkarabilirsiniz.

15 Yorum

  • güzel bir makale teşekkürler ledle ilgili bilgi sahibi olmak istediğim bir konuydu teşekkürler

  • bir binanın girişini çubuk led ile aydınlatmamız gerektiğini düşünüyordum. sonrasında çubuk ledi tam olarak bilmediğimden araştırma yaptım. yazıda çubuk ledin kullanımı haricinde nasıl çevre dostu olduğunu anlatmışsınız. bu güzel yazı için teşekkürler çok açıklayıcı metin olmuş

  • valla çubuk ledler piyasadaki sözde tasarruflu ampüllerden falan daha az yakıyor. kimse inkar edemez. ama aydınlatma konusunda sınıfta kalıyor. Hani ahım şahım bir aydınlatma söz konusu değil. loş bir ışık sunuyor.

  • piyasadaki sözde tasarruflu ampüllerden bin kat daha tasarruflu bu ledler. Ancak diğerlerine kıyasla daha loş kaldığını söylemek lazım. onun dışında eksisi yok artısı var.

  • Git gide büyüyen bir teknoloji var. Ve bu hızda devam etmekte, bu konuda önlem almamız gerekiyor. Yapacağımız en iyi önlem de sanırım tasarruf etmek ile başlıyor..

  • Açıkçası mutfağımın aydınlanmasında kullandım ve artık normal ampulü kullanmıyorum desem yeridir. Hem enerji tasarrufu, hem de daha işime yarar alanları aydınlatabilme olanağı sağlamasını ben takdir ediyorum.

  • Çok faydalı buldum ve ilk defa duydum teşekkür ederim. Gerçektende esnek yapısı sayesinde uzun vadede kullanılabilir olması çok önemli insanlar kaliteli ve uzun ömürlü ürün arayışında olur. Mekan tasarımcıları için çok iyi olur dekorasyonlarda baya kullanışlı.

  • piyasadaki sözde tasarruflu ampüllerden bin kat daha tasarruflu bu ledler. Ancak diğerlerine kıyasla daha loş kaldığını söylemek lazım. onun dışında eksisi yok artısı var.

Düşüncelerini Paylaş?