Led Ekran

Dijital Ekran Sistemleri ve Çözümleri

dijital ekran

Gün içerisinde dolaştığımız ve gittiğimiz her noktada dijital ekranlarla karşılaşmak mümkündür. Dijital ekranların kullanım alanı da çok geniş olması sebebiyle gittiğiniz üniversite, lokanta, havalimanı, eğlence yerleri gibi birçok alanda görürsünüz. Dijital ekran vasıtasıyla insanlara bilgi verilir. İnsanların işini kolaylaştırmak ve yaşayabilecekleri sıkıntıları en aza indirmek amacıyla bu dijital ekranlar kullanılır. Dijital ekranlar bazen bağımsız tek ekrandan oluşurken bazen de yüzlerce ekrandan oluşan herhangi bir ağın parçası olabilirler.

Dijital Ekran Neden Tercih Edilir?

Dijital ekranlar daha fazla dikkat çektiğinden dolayı kullanım alanları çok geniştir.  İnsanların bu ekranları fark etmeleri ve dikkatlerini buraya vermeleri işletme sahiplerinin işine gelmekte ve dijital ekran çok daha geniş bir müşteri potansiyeline ulaşmak için kullanılır. Dijital ekranların kullanım amaçları şöyledir: işletmeler dijital ekranlar kullanarak reklam maliyetlerini düşürmeye çalışırlar. Bu ekranları kullanarak yapılan satışlarının oranını yükseltmek en önemli amaçları arasındadır. Çünkü bu dijital ekranlar üzerine mağazanın indirimleri, kampanyaları, promosyonları hakkında insanlar dasha kolay şekilde bilgilendirilir. Sağlıklı bilgilerin verilmesi ile müşteri sayısı artacak ve bu şekilde alışveriş oranı da artacaktır. Ayrıca ekranlar ile insanlar hem daha iyi bilgilendirilir ve yönlendirilir. Mesela havalimanlarında uçak iniş biniş saatleri hakkında insanların bilgilendirilmesi gibi. Mağaza içerisinde bulunan ürünlerin tüketiciler tarafından her açıdan görülmesi için bununla ilgili hazırlanan videolar bu dijital ekranlara yansıtılır ve görülmesi sağlanır. Mağaza sahipleri markalarının tanıtımını etkili bir şekilde yapmak için bununla ilgili çalışmalar yapar ve bu çalışmaları dijital ekranlara aktarır.

Dijital Ekranlarda Güvenlik

Dijital ekranlarda güvenlik son derece hassas bir konudur. Çünkü dijital ekran gibi cihazlar sürekli halka açık alanlarda bulunmaktadır. Bazen güvenlik ihlalleri yaşanabilir. Bu güvenlik ihlallerini en aza indirmek için bazı yazılımlar yüklenerek güvenlik sağlanmış olur. Aksi halde yaşanan güvenlik ihlalleri ile mağaza ve işletme sahiplerinin itibarı zedelenebilir ve maddi zararlara uğrayabilirler. Böyle bir durumu telafi etmek zorlaşacaktır. Bu sebeple önceden bazı öngörülerde bulunarak tüm önlemleri almak gerekir. Bu cihazlar kişiselleştirilerek müşterilerin hizmetine sunulmalı ve tanıtım aşamalarında en iyi şekilde değerlendirilmelidir.

Düşüncelerini Paylaş?