Elektrik Led Led Ampul

E14 Led Ampul Fiyatları ve Çeşitleri

E14 Led Ampul

E14 Led Ampul

E14 Led Ampul, ampullerin takıldığı yivli yere denir. Farklı modelleri bulunan bu Led ampul, genellikle E27 ismi ile karşımıza çıkar ve evlerde kullanılır. Numarasına göre boyutları da farklı ampulde numara küçüldükçe vidalı kısmın çapı da küçülmektedir. Yani bir nevi numaraları vidalı kısmın çapı ile doğru orantılı olarak büyür veya küçülür.

E14 ampul çeşidinin duyları normal alışılagelmişin dışında bulunur. Genellikle kullanım alanları:

  • Avizelerin aydınlatılması
  • Gece lambalarının aydınlatılmasıdır.

Piyasada çok çeşitleri bulunan bu ürünün en çok tercih edilen çeşitleri ise 3 – 5 watt veya 7 watt mum ampullerdir. Vida boyutlarına göre isimlendirilen bu ampullerde E14 çapı 14 mm olan vida tutucusuna sahiptir. E27 ve E14 olan çeşitleri ise piyasada karşınıza en çok çıkan çeşitlerdir diyebiliriz.

E14 Led Ampul Özellikleri

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

Piyasada karşınıza çıkan ampullerin özellikleri şu şekildedir:

  • 1 – 5 W aralığında bulunur.
  • Genellikle beyaz renkte ışık verir.

Bu özellikler genel olarak tüm E14 çeşitleri için özel olarak tasarlanmıştır. Bunların haricinde günümüzde kullanılan Led Ampuller çok güçlü renkli ışık yayma özelliğine sahiptir. Bu doğrultuda da en göze batan özellikleri bunun için düşük dalga boyu kullanmalarıdır.

Bu ampullerin en göze batan negatif özelliği ise ürünün oldukça maliyetli olmasıdır. Bu nedenle arkasındaki ticari kısmı biraz başarısız kalmış diyebiliriz. Ancak kullanım alanlarına baktığımızda da zaten nadir olarak seçilen ve az kullanılan bir üründür diyebiliriz.

E14 Led ampul diğer Led ampullerin sahip olduğu tüm özelliklere sahiptir. Dayanıklılık, uzun ömürlülük gibi özellikler bunda da mevcuttur. Ayrıca avizelerde kullanımı esnasında birden fazla miktarda kullanılacağı için elektrik tüketim değerlerini de eşitleyebilmektedir. Az enerji harcayarak istediğiniz aydınlatmayı sizlere rahatlıkla sunmaktadır. Bunun yanında bakım, onarım gibi unsurlar olmaması, istediğiniz zaman rahatlıkla bu aydınlatma aracına ulaşabilmenizde işin ekstrası olarak göze çarpar.

E14 ampullerin genel olarak özellikleri, avantajları ve çeşitleri bu şekildedir. Piyasada ve firmamızda satılan ampuller hakkında daha fazla bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz. Web sitemiz aracılığı ile istediğiniz her soruyu kısa süre içerisinde cevaplamaktayız. Dilerseniz bir önceki konumuz olan Rustik Led Ampul inceleye bilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaş?