Tabela

Eczane Tabelası Çeşitleri ve Fiyatları

Eczane Tabelası Çeşitleri ve Fiyatları

Günümüzde eczanelerin resmi ve daha kurumsal olması aynı zamanda daha kolay bulunabilmesi için, diğer kurumlardan da ayırt edilebilmesi adına kırmızı ve beyaz renkler ile oluşturulması gerekmektedir. Yani ayırt edici özellikte olması gerekir. Özellikle eczaneler için üretilen kırmızı beyaz renkli bu tabelalara Eczane Tabela adı verilmiştir. Bu tabelalar, 2014 senesinde yürürlüğe giren kanunla  ile birlikte kullanılacak renklerle, malzemeler ve tanımlanan ölçüler ile standart hale getirilmiştir. Renklerin, ölçülerin standart hâle getirilmesinin nedeni ise göz aşinalığı oluşturarak eczanelerin daha olay bulunmasını, fark edilmesini sağlamaktadır. Eczaneler arasındaki haksız rekabetin önlenmesi sağlamak amacıyla aynı standartlarda tabela kullanılması uygun görülmüştür.

Kanun çerçevesin dekinde tüm eczanelerde bu standartların uygulanması zorunlu hâle gelmiştir. Bununla birlikte eczane tabela ışıklı ya da ışıksız tabela olması eczacının tercihine  bırakılmıştır. Şayet eczacı ışıklı tabela tercih ederse sadece ‘’ECZANE’’ yazısı kısmında led aydınlatma kullanılır. Tabelada yazılan bireysel  eczane isminde hiçbir şekilde aydınlatma kullanılamaz. Ayrıca kanuna göre  eczane harflerinin de kırmızı pleksi vakumdan yapılması zorunludur.

Eczane Tabela

Eczane Tabela

Eczane Tabelası Çeşitleri Nelerdir?

Eczane tabelası iki şekilde kullanılır. Birincisi zeminde, ön cephede kullanılan tabeladır. Üzerinde eczane yazısı ile eczanenin isminin yer aldığı zemin eczane tabelasıdır. İkincisi ise daha görünür alanda karşımıza çıkan ve üzerinde sadece “e” harfinin olduğu kutu harf  şeklinde tabeladır. Bu tabelaların yapılış aşamasında yönetmelik tarafından ön cephe  tabelası ve de eczane harf tabela ölçüleri tanımlanmıştır. Bunun dışına asla çıkılmaz. Ayrıca kılavuzda tabelalarda kullanılacak renkler de belirlenmiştir, farklı bir renk kullanılmaz. Tabela yapan firmalar, bu tarz tabela çeşitlerini geliştirmeye devam etmektedir. Eskiden yapılan tabela çeşitleri ve renkleri artık kalmamakta, böylece karmaşıklık giderilmekte ve müşterinin dikkatini daha çok çekmektedir.

Başlıca Sattığımız Ürünler

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

Eczane E Led Tabela

Akülü Nöbetçi Eczane Dubası

Eczane Led Tabela

Eczane Leon Led Tabela

Eczane Yelken Bayrak

Tabelaları bu ölçülere ve kullanılacak aydınlatmaya göre değişen fiyatlara sahiptir. Beyaz tabela: 225 x 80 cm, kırmızı tabela: 300 x 70 cm ölçülerinde yapılır. Eczane Pleksi Kabartma Harf Yüksekliği: 38 cm ve eczane ismi harf Yüksekliği: 14 cm şeklindedir.400 cm ve üzeri zemin ölçüsüne sahip eczanelerde ise beyaz zemin 300x100cm olacaktır. Kırmızı eczane tabelası zemine göre büyüyecektir. Türk eczacılar birliğinin yayınlamış olduğu Tebliğ doğrultusunda eczane levha standartları aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

  1. a) Standart 1

Beyaz Tabela: 150 x 50 cm  Kırmızı Tabela: 200 x 45 cm  Eczane Harf Yüksekliği: 25 cm  Eczane İsmi Harf Yüksekliği: 9 cm

Levha 2.

Zemin ölçüsü 300 cm olan eczane levhası Kırmızı Tabela: 300 x 70 cm

Eczane Harf Yüksekliği: 38 cm Eczane İsmi Harf Yüksekliği: 14 cm

Beyaz Tabela: 225 x 80 cm

  1. b) Standart 2

400 cm ve üzeri zemin ölçüsüne sahip eczanelerde beyaz zemin 300x100cm olacaktır. Sadece kırmızı tabela zemine göre büyüyecektir.

5.1.b.7. Kırmızı taşıyıcı levha takılacak zemin ölçüsünde olup, boy 70cm olacaktır. Üzerine gelecek beyaz levha boyu 15cm alt ve üst çıkış sağlayacak şekilde 100cm olacaktır. Eczanenin giriş kapısının konumuna bakılmaksızın, eczane ve eczane isminin yer aldığı beyaz zeminli levha, kırmızı zeminli taşıyıcı levhanın sağ ve sol tarafında eşit pay kalacak şekilde monte edilecektir.

Eczane Tabelası Fiyatları

Eczanecilik yönetmeliğine uygun kırmızı beyaz eczane tabela fiyatları, çeşitli ölçülere ve kullanılan malzemeye göre değişmektedir. Aynı zamanda hazırlanacak kasanın içerisinde kullanılacak led adetlerine göre fiyatlarda değişiklik yapılmaktadır. Diğer tüm tabelalarda kullanılan dijital baskı ve tabela çeşitlerinde olduğu gibi tabelanın kullanılacağı yerler esas alındığında firmaların belirttiği fiyatlar birbirinden farklılık göstermektedir. Eczane tabelası için de aynı şartlar geçerlidir. Yapılacak tabelanın genişlik ve uzunluk ölçüleri birbirinden farklı olduğundan tabela fiyatları da sabit bir şekilde belirlenmektedir.

Düşüncelerini Paylaş?