Led Ekran

Endüstriyel Ekran Sistemleri ve Çözümleri

Endüstriyel Ekran

Bu Ekran tipi İngilizcede Lfd screen olan large screen display kelimelerinin kısaltılmış şeklidir. Endüstriyel ekranlar yani kısaca lfd ekranlar çeşitli kullanım alanlarına sahiptir. Son teknolojik bilgiler ve gelişmelere şu anda üretildiklerinden dolayı kullanıcısını memnun edecek sonuçlar vermektedir. Endüstriyel ekran tasarımları okullar eğlence merkezleri alışveriş merkezleri vitrinler toplantı odaları reklam panoları gibi alanlarda kullanıma uygun şekilde üretilmektedir. Kaliteli garantili ve sağlam yapısı sayesinde endüstriyel ekran kullanımı gittikçe yaygınlaşmaktadır. Endüstriyel ekran üretilme ve kullanım açısından normal televizyon veya ekranlardan farklı yapıya sahiptir. Kullanım amacına göre reklam mesaj veya tanıtım gibi faaliyetler endüstriyel ekran sayesinde kolaylıkla hedef kitleye ulaştırılabilir.

Endüstriyel Ekran Kullanım Avantajları

Endüstriyel ekranlar ince kenarları ve düz paneli sayesinde kolay ve etkili bir araçtır. Endüstriyel ekran boyutları da kullanıldığı yere ve amaca göre değişik boyutlarda üretimi yapılmaktadır. 10 inçlik küçük ekranlardan 90 inçlik çok daha büyük ekranlara kadar üretimi yapılmaktadır. İsteğe bağlı olarak endüstriyel ekranlar bir araya getirilerek videowall olarak tanımlanan şekilde de kullanılabilir. Videowall olarak kullanılan endüstriyel ekranlar farklı bir donanım eklenmesi ile veya farklı yazılımların kullanılması ile mümkün olabilmektedir. Endüstriyel ekran duvara monte edilebildiği gibi masa veya ankastre şeklinde duvara gömülü şekilde de kullanıma uygundur. Endüstriyel ekran cihazına eklenecek özel bir donanım sayesinde dokunmatik olarak da kullanılabilir. Bu şekilde bir bilgisayara bağlandığında dokunmatik bir ekran ortaya çıkacaktır.

Endüstriyel Ekran Ve Tv Arasındaki Fark

Endüstriyel ekran normal televizyonlardan daha pahalı bir ücrete sahiptir. Endüstriyel ekran normal TV ekranlarına göre daha parlak yapılarda üretilebilmektedir. Normal TV’lerde parlaklık seviyesini sınırlıdır. Endüstriyel ekranlar dikey ya da yatay kullanım için uygun yapıya sahiptir. Normal TV’ler dikey kullanım için pek uygun değildir. Endüstriyel ekranlar normal TV’lerde daha uzun ömürlüdür. Endüstriyel ekran modelleri her mağazada ya da dükkânda satılmamaktadır. Normal TV ise çoğu yerde bulunmaktadır. Normal TV’ler garantiye gönderilebiliyor iken endüstriyel ekran arızalarında servisin gelmesi gereklidir. Uzun ömürlü olmazsa farklı parlaklık seçenekleri ile ince ve şık tasarımı sayesinde kullanıcısının memnuniyetinin Garanti etmektedir.

Düşüncelerini Paylaş?