Led Tabela Tabela

Kazasız İş Günü Sayacı Kullanımı ve Özellikleri

İş Sağlığı ve Güvenliği kayıt takip ve izleme kurallarından oluşmaktadır, tüm bu kuralların amacı iş kazalarını asgariye indirmek hatta ortadan kaldırmaktır. Kazasız İş Günü Sayacı fabrika gibi üretim yapan işletmelerde kullanılmak amacıyla otomatik gün sayan “İş Kazası Gün Sayan” led tabelalar ile her gün elle güncelleme gerekliliği ortadan kaldırıyor ve böylece takip daha sistemli, kolay hale geliyor. Ham madde olarak alüminyum kompozit panel üzerine uygulanan iş kazası led tabelalarda saat, tarih ve sıcaklık değerlerini de aynı zamanda otomatik olarak gösterilmektedir. Basit, kolay anlaşılır, ara yüzlü programı sayesinde en son iş kazası olan tarihi belirtmeniz Kazasız İş Gününün sayılması için yeterlidir.

İşletmeler için özel üretilen bu tabelalarda aynı zamanda şirket logosu da ışıklı olarak yer almaktadır. Kazasız iş günü tabelası işletmenin istediği dillerde yazılabilir.  Bu program ile Türkçe, İngilizce veya diğer bütün dillerde fabrika veya üretim tesisinde kaç gün iş kazası olmadığını yazmak oldukça kolaydır. Tek bir kazasız iş günü panosu kullanarak tüm dillerde işletmenin belirlediği aralıklarda bütün dillerin geçişleri sağlanabilir. Elektronik Led Işıklı bu tarz tabelalarda istenirse fabrika içi duyuruları bile yayınlamak mümkündür.

Kazasız İş Günü Sayacının Özellikleri

Kazasız günü sayacı, ışıksız veya ışıklı olarak yapılmaktadır. Fabrika veya şirket logosuyla birlikte işletmeye özel üretilen bu tür panolar, 400 TL’den başlayan fiyatlarla ve 2 yıl garantili olarak hazırlanmaktadır. LED panel ile otomatik olarak gün sayan kazasız iş günü panosunda ayrıca tarih, saat ve sıcaklık değerleri de görüntüle bilmektedir. Kasa yapımında alüminyum kompozit panel ve pleksiglass levha kullanılan bu panolarda renk solması veya paslanma kesinlikle meydana gelmez. Bu panolar yapıldıktan sonra montaja hazır vaziyette işletmeye sevk edilmektedir. Kazasız iş günü panosunun ölçüleri müşterinin istediği ölçülerde yapılabilir. Genellikle standart olarak kullanılan ölçüler 125 Cm X 80 cm şeklindedir. Firmaların isteklerine göre de Kazasız iş günü sayacının ölçüleri çok daha büyük ya da küçük olabilmektedir.

Kazasız İş Günü Tabelası

Yapılacak işlere göre kalitenin de daha yükselmesi durumunda tabela fiyatları da değişmektedir ve ona göre de artış olmaktadır. Çoğunlukla tercih edilen saat ya da tarihlerin sağ üst bölümde yer alabildiği tabelaların işleyişinde bir özellik kaybı söz konusu değildir. Yapılması istenen tabelaların çok daha uzun ömürlü olması için kasa imalatının kalite standartlarının üstünde olması gereklidir. Şayet bu kalitede değilse yaşanabilecek ciddi problemlerin olma ihtimali kuvvetle muhtemeldir. Oldukça kaliteli, güvenilir ve pratik bir görünüm sağlaması bakımından da kazasız iş tabela kullanımı tercih edilebilmektedir. Tabelanın montajının yapılacağı alanında çok iyi bir şekilde ve doğru seçilmesi oldukça önemlidir.

Başlıca Sattığımız Ürünler

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

Kazasız İş Günü Sayacının Kullanımı

Kazasız geçen gün sayısını gösteren Kazasız İş Günü Sayacı panolarının yerini günümüzde daha gelişmiş, teknolojik dijital led göstergeli elektronik panolar almıştır. Her gün yapılacak güncellemeler için insan gücüne gereksinim duymayan dijital panolar ayrıca hata payını ortadan kaldırmaktadır. İnsan gücünden tasarruf ederek günlük ve anlık olarak güncellemeleri en doğru şekilde otomatik olarak yapmaktadır. Şu kadar gündür iş kazası olmamıştır, şeklinde gün sayacı ile birlikte kazasız iş günü panolarında dijital olarak saat ve sıcaklık değerleri de gösterile bilmektedir.

Bunun dışında Rekor Kazasız iş Günü olarak adlandırılan panolarda, rekor günün otomatik olarak sayımı yapabilmektedir. Aynı zamanda mevcut kazasız iş günü sayısı önceki rekor günü geçtiğinde otomatik olarak güncellenmektedir. Üstelik yeni nesil, son teknoloji ile donatılmış kazasız iş günü panolarında tüm güncelleme ve değişiklikleri pano üzerinde bulunan butonlar yardımıyla kolayca değiştirebilir ve yenileyebilirsiniz.

İş sağlığı ve güvenliği konusu her geçen sene daha fazla önem kazanmaktadır. İnsan sağlığı ile direkt olarak bağlantılı olan bu konuda uzmanlara yardımcı pek çok materyal bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de kazasız iş günü sayacı olarak gösterilebilir.

İsminden de anlaşılabileceği gibi kazasız geçen günlerin sayısını tutan bu sayaç, bir kişi tarafından idare edilmez. Otomatik olarak 24 saatte bir defa 1 sayı artan sayaç ile birlikte işyerinizde kazasız geçen günlerin sayısını rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Üstelik bunu herkesin görebileceği bir yere asarak çalışanları da motive edebilirsiniz.

Her gün güncelleme gereksinimi olmayan bu sayaçların yapımında alüminyum kompozit malzemeler kullanılmaktadır. Sayaç sadece iş kazasız günleri göstermekle kalmayıp ekstra olarak şunları da göstermektedir.

 • Tarih
 • Saat
 • Sıcaklık
 • Şirket logosu

Pek çok fonksiyonu olan bu sayaç oldukça basit, anlaşılır ve kolay kullanım özelliğine sahiptir. Olası bir kaza sonrasında sıfırlamanız için tek tuş sizlere yeterli olmaktadır. Bu panolar fonksiyonel olarak üretilir ve dilenirse işletmenin istediği dilde gösterim yapabilir şekilde üretilir. Bu farklı diller:

 • Türkçe
 • İngilizce
 • Diğer diller

Kazasız İş Günü Sayacı Kullanım Alanları

Kazasız iş günü sayaçları kullanım alanı olarak da sınır tanımaz bir yapıya sahiptir. Ancak her ürün gibi sıklıkla kullanılan bir sektör vardır. Sayaç en çok fabrikalarda kullanılmakta ve kalabalık işçi grupları ile çalışan yerlerde tercih edilmektedir.

Kullanımının kolay olması, farklı etnik kökenli kişiler ile çalışmaya karşı ayarlanabilir olması nedeniyle fabrikalarda bu sayaçlar sıklıkla kullanılır. Yani sadece tek bir dilde değil, geçişler eşliğinde birden fazla dilde gösterim yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Fabrikalarda kullanıldığında son derece şık bir gösterim sergileyen sayaçlar aynı zamanda insanları da motive etmektedir. Bu şekilde sağlıklı ve uzun süreli çalışmalarda iş güvenliği uzmanları tarafından her fabrika için bu sayaç talep edilmektedir.

İş Günü Sayacının Özellikleri

Kazasız iş günü sayacı birtakım özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Bu özellikler:

 • Işıklı veya ışıksız bir yapıda müşteriye sunulması
 • Garantili bir şekilde müşteriye iletilmesi
 • Otomatik olarak gün sayması
 • Hammaddesi itibari ile renk solması veya paslanma gibi özelliklerin görülmemesi
 • Müşterinin istediği ölçülere göre özel olarak üretilebilmesi
 • Müşterinin ekstradan istediği bilgilerin panoya işlenebilmesi

İş günü sayacı fabrika ve diğer alanlarda kullanılması itibari ile oldukça önemli ve anlamlıdır. Kurumsal şirketler tarafından tercih edilen bu sayaç, şirketin iş güvenliğine karşı gösterdiği tutumun birebir örneğini yansıtmaktadır. Mesela sizler bir fabrikaya gitseniz ve böyle bir tabela ile karşılaşsanız o fabrika hakkında ne düşünürsünüz? Çalışanının canına önem veriyor diye düşünmeniz son derece normaldir. İşte bu dahi sizin müşteri ve çalışanlarınızın gözünde önemli bir noktaya çıkmanızı sağlayan bir etmendir.

Kazasız iş günü sayacı görüldüğü üzere bir şirketin misyon ve vizyonu ile doğrudan ilişkilidir. Patronun işçisine verdiği önemin en büyük göstergesidir. Fiyat olarak oldukça ekonomik olan bu tabelalar, istediğiniz ölçü sonrasında fiyatlandırılmaktadır. Dilediğiniz takdirde üzerinde ek olarak başka şeylerinde eklenebileceği bu tabelalarda ayın elemanı vb. şeyleri de yazdırma şansına sahip olabilirsiniz.

Günümüzde iş kazası denilince herkes bir adım geride durmaktadır. Çünkü bu konunun önemi giderek anlaşılmaktadır. İşte bu noktada karşınıza bu tarz yardımcı materyaller çıkmaktadır. Sizlerde çalışanlarınızın, emriniz altındaki kişilerin can ve mal güvenliğini düşünüyorsanız eğer bu tabelalardan muhakkak edinmelisiniz. Firmamıza ulaşarak daha fazla bilgi alabilir, sorularınızın cevaplanmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz bir önceki konumuz olan Halı Saha Skorbord Panosu içeriğini inceleye bilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaş?