Led

Led Ampul Kaç Volt İle Çalışır?

Led Ampul Kaç Volt İle Çalışır

Led Ampul Kaç Volt İle Çalışır?

Led aydınlatma sistemleri, düşük enerji harcamaları ve yüksek performans göstermeleri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Piyasada çok çeşitli Led ampuller bulunur ve bunlar çeşitli potansiyel farkı birimi (V) değerlerine sahiptir. Led ampul kaç volt ile çalışır sorusunun cevabı ile birlikte ne kadar enerji harcadığı gibi değerlere de ulaşmak mümkündür.

Led satın alırken bazı dikkat edilecek noktalar vardır. Bunlar:

  • Kalite Tescil Belgeleri: TSE, CE, ISO 9001 gibi belgelere sahip olması Led’e olan güveni arttıran etmenlerdir.
  • Dayanıklılık: Led ampuller dayanıklılığı ile ön plana çıkan ürünlerdir. Ancak silikonsuz olan çeşidini dış mekân aydınlatması için kullanmak onu kısa zamanda bozacak, çalışamayacak duruma getiren unsurlardan bir tanesidir.
  • Verimlilik: Led ampullerde ilk verimlilik oranının yüksek olması önemlidir.
  • Armatür: Led ampuller, armatürler ile birlikte çalışmaktadır. Bu armatürlerin bozulması durumunda tüm sistem yerine sadece bozulan kısmın çalışmaması gerekir. Aksi halde tüm aydınlatma bir anda yok olacaktır.
  • Tasarruf: Led ampuller oldukça tasarruflu ürünlerdir. Ancak kendi içlerinde ve kullanım alanlarına göre bu tasarruf ve sarfiyat miktarları değişkenlik göstermektedir. Led satın alırken bu oranlara dikkat etmek gerekir.
  • Güvenilir Satıcı: Led ampuller genellikle denendikten sonra verilir. Ancak bir müddet sonra bozulan ampuller üretim hatasına girecektir. Bu yüzden güvenilir bir noktadan satın almak önemlidir.

Yukarıdaki maddeler ile birlikte piyasa üzerinde yapılan alımlar dikkatle takip edilmelidir. Led’lerin tasarruf değerleri, verimlilik oranları, watt, amper, volt değerleri de bu hesaplamaların içerisine katılarak en doğru tercih yapılabilir.

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

Led Kaç Volt ile Çalışır

Led Kaç Volt ile Çalışır

 

Led Ampul Kaç Volt İle Çalışır?

Led’ler çeşitlerine göre farklı volt değerlerince çalışsa da piyasada bulunan ürünlerin büyük bir kısmı 12 V ile çalışır. Bunlara 3 çipli, tek çipli olanlarda dâhildir.

12 V ile çalışan Led’lerin tasarruf oranları aldıkları enerji ve verdikleri ışık gücü ile orantılıdır. Bu nedenle aydınlatma miktarının çok istenmeyeceği noktalarda Led ampullerin çalışma prensipleri de değerlendirilmeli ve ona göre az enerji az aydınlatma türleri seçilmelidir.

Led ampuller aynı zamanda 100 metre uzunluğa kadar 240 V ile çalışma gücüne de sahiptirler. Buna bağlı olarak Led fişe takıldığında tüm Led lambalar aynı şekilde yanmaya başlayacaktır.

Led ampul kaç volt ile çalışır sorusuna verdiğimiz bu cevaplar neticesinde artık seçim yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Led ampullerin hayatımızda giderek daha fazla yer kaplamaya başladığını ve diğer ampul çeşitlerine hem ekonomik hemde daha fazla aydınlatma sağladığını hatırlatırız.

Düşüncelerini Paylaş?