Led Led Projektör Modül Led Şerit Led

Led Işık Fiyatları ve Çeşitleri

Led Işık Fiyatları ve Çeşitleri

Led Işık Fiyatları ve Çeşitleri

Uzun adı ile “Light Emitting Diode” olan Led ışık çeşitleri 6 farklı kategoride ele alınabilmektedir. Infrared Led, RGB Led, Şerit Led, Power Led, SMD Led, COB Led olarak 6 farklı Led çeşidi bulunur. Led ışık kalitesi bakımından normal aydınlatmalara göre biraz daha pahalıdır. Ancak onların hem en az 5 katı kadar daha az elektrik tüketmeleri hem de en az 5 katı kadar daha uzun ömürlü olmaları nedeniyle aradaki küçük farkın büyütülmemesi gerekir.

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

Infrared Led Işık 

Infrared Led Işık

Infrared Led Işık

Kızılötesi led olarak bilinen Infrared, göz ile algılanabilecek bir ışık yaymaz. Özellikle sahte para kontrolü ve özel donanımlar ile bakıldığında bu ışık görülebilir. Bazı yerlerde harekete duyarlı alarm sistemi olarak da kullanılabilmektedir.

RGB Led Işık

RGB Led Işık

RGB Led Işık

RGB Led; mavi, yeşil ve kırmızı ışık ortaya yayabilir. Ancak bu renkler tüm renkler için ana renk hüviyetinde kullanıldığından dolayı bütün renkleri RGB Led ile elde edebilirsiniz.

Şerit Led Işık

Şerit Led Işık

Şerit Led Işık

Şerit Led’lerde istenilen bir akım değeri vardır. Trafo gücü yüksek dahi olsa bu akım değerinin üzerine çıkılamaz. Önemli araçlarda kullanılarak sabit bir akım ile sistemin çalışması sağlanır.

Power Led Işık

Power Led Işık

Power Led Işık

Işıklandırma sistemlerinin vazgeçilmez unsurlarından bir tanesidir. Power Led, en güçlü ışık yayan Led ışık çeşidi olarak bilinir.

SMD Led Işık

SMD Led Işık

SMD Led Işık

En küçük boyuta sahip olan led sistemidir. Özellikle çiplerin üzerinde bulunan sen sörlerde kullanılarak az yer kaplanması sağlanır.

COB Led Işık

COB Led Işık

COB Led Işık

Yuvarlak bir görünüşe sahip olan COB Led, oldukça güçlü bir ışık kaynağı olarak bilinir. Özellikle projeksiyonlarda kullanılır.

Led Işık Fiyatları

Led ışık çeşitleri ile birlikte fiyatlarında da farklılıklar görülebilir. Ancak led’lerin tamamının silikonla kaplı olması, dayanıklı ürünler olması, bakım gerektirmemesi gibi özellikleri ile bu led çeşitlerinde ortak bir kullanım oluşmaktadır. Diğer aydınlatma seçenekleri ile Led ışık fiyatları kıyaslandığı zaman led’lerin her zaman için daha avantajlı olduğu göze çarpmaktadır. Günümüzde giderek yaygınlaşan bu sistemler ev, işyeri haricinde pek çok elektronik ürünlerde de kullanılabilmektedir. Kombiler, arabalar, televizyonlar, fırınlar gibi pek çok farklı ürünlerde led’ler kullanılarak aküden, elektrikten, boyuttan ve daha pek çok şeyden kazanç sağlanır.

Düşüncelerini Paylaş?