Led Tabela

Led Tabela, Kayan Yazı Özellikleri ve Avantajları

Tabela, bir firmayı ya da markayı temsil eden ve bunların reklamını yapan etkili bir reklam amacıdır. Led Tabela, birçok tabela çeşitlerinden biridir. Bu tabela çeşidi ışıklandırma sistemi kullanılarak yapıldığı için adını bu adı almıştır. Dükkanlar, mağazalar, butikler, kafeler, restoranlar, oteller gibi pek çok ticari iş yeri bu tabelaları sıklıkla kullanmaktadır. Çok ilgi çekici, şık tasarımı vardır. Bu yüzden herkes tarafından çok rağbet görmektedir. Özellikle kalabalık olan cadde ve sokaklarda tercih edilir. Böylece oradan geçen birçok kişinin ilgisini çekmekte ve kendisine yönlendirmektedir. Üretim ve hizmet kalitesi sayesinde uzun ömürlü kullanımlar sağlanır. Büyük firmalarda ürün ya da firmaya ait gösterilmek istenen bilgiler bilgisayar vasıtası ile yazılır ve tabela üzerinde gösterilir. Müşteri potansiyeli her iş yeri için önemlidir ve müşterilerin ilgisini çekmek amaçlanır. Müşteriye dışarıdan olumlu düşünceler, görünümler yansıtılması çok önemlidir. Tabela da bu görevi görür. Ne kadar görüntü güzel olur ise akılda kalıcılık da o kadar fazla olur. Her tabela seçiminde olduğu gibi bu tabela çeşidi seçiminde de her zaman dikkatli ve özenli davranılmalıdır. Uzman kişiler tarafından bilgi alınmalı ve işi uzmanına yaptırılmalıdır.

Led Tabela Özellikleri

Led tabela birçok işlevsel özelliklere sahiptir. Bunlardan en ilgi çekici olanı ne taraftan bakılırsa bakılsın yazıyı, görüntüyü herkesin net bir şekilde okuyabilmesidir. Her açıdan görülebilir bir şekilde tasarlanmaktadır. Üç boyutlu yapılabilir olması ile çok daha fazla dikkat çekici olabilirler. Bu tabela türlerinde kullanılan led ışıklar hem görsel açıdan güzel gözükür hem de enerji tasarrufu sağlar. Düşük enerji tüketimi gibi avantajlara sahiptirler. Kullanım alanları daha çok ticari işletmelerdir. Yol kenarında olmayan, binaların üst katlarında yer alan ofisler için dikkat çekmek için kullanılır. Bazı işletmeler tarafından lavabo ve yemekhane yerlerini göstermek için kullanılır. Bazı işletmeler bilgilendirme amaçlı, kampanyaları duyurmak için camlarında led tabelalardan faydalanırlar. Bazı hastane, banka ve benzeri kuruluşlarda sıra numaralarını takip edebilmek amacı ile yine bu tabelalardan yararlanılır. Ayrıca şirket veya firma logolarının görselinde de kullanılır. Bu tür tabelalar birçok çeşit farklı alanlarda kullanılmaktadır. Firmanın kendisini göstermesi, kişilerin ilgisini çekmek amacı ile çok sık kullandıkları bir reklam yoludur. Çok ilgi çekici tasarımlar yapılabilmektedir ve gece gündüz farkı olmadan gözükme olanağı sağlar.

Led Tabela Avantajları

Uzun vadede ekonomik bakımdan avantajlıdır. Led ışıklardan oluşan led tabela imalat yönünden diğer tabela çeşitlerine göre biraz daha maliyetli görülebilir fakat kullanım boyunca elde edilen enerji tasarrufu uzun vadede avantaj sağlar. Ticari işletmeler her zaman rakiplerinden daha fark edilir olmak isterler. Led tabelanın en önemli avantajlarından bir tanesidir. Kendisinin gösterişli bir yapısı olduğundan küçük tabelalar bile insanların ilgisini çekebilir. Kullanılacak yazı tipi, boyutu çok farklı şekillerde seçilebilir. Bu da önemli bir husustur. Kayan yazı sistemine sahiptir. Böylelikle çok daha fazla kelime yazılabilir.

Led Tabela Çeşitleri

Led tabela çeşitleri içerisinde, tercih yapılırken ilk önce hangi amaçla kullanılacağı belirlenmelidir. Kullanım alanı belirlendikten sonra kullanılacak led’lerin rengine karar verilmelidir. En çok kullanılan renkler; yeşil, mavi, kırmızı seçenekleridir. Bu renklerde led tabelalara sıklıkla karşılaşılır. Led tabelalar bazen kutu harf şeklinde de uygulanabilir. Genelde iş yeri faaliyet alanı belirtmeler de kullanılır. Kayan yazılar şeklinde de tasarlanabilir. Kayan yazılar genellikle bilgi ve mesaj vermek için kullanılır. Bunun yanında işletmelerin adlarını taşıyan led tabelalar da tasarlanabilir. Dikkat çekici ve büyük boyutlar dadırlar.

Düşüncelerini Paylaş?