Led Led Ekran

Led TV Ne Kadar Elektrik Harcar?

Led TV Ne Kadar Elektrik Harcar

Led TV Ne Kadar Elektrik Harcar?

Led TV ne kadar elektrik harcar? Led sistemlerinin yaygınlaşması ile birlikte pek çok elektronik ürün bu teknolojiden yararlanmaya başladı. Televizyonlarda bunlardan bir tanesidir. Ekranlarında kullandıkları ışığı Led tercih eden televizyonlar yüksek enerji tasarrufu kalitesi ile çalışmaya başlamıştır.

Led TV’lerin harcadıkları enerji miktarı değişkenlik göstermektedir. TV ne kadar elektrik harcar sorusuna vereceğimiz cevap ekran boyutlarının çeşitli olmasından dolayı farklılık gösterecektir. Ekran boyutlarına göre televizyonların harcadıkları enerji:

  • 55 Ekran Led TV Ne Kadar Elektrik Harcar: 55 ekran bir Led TV alırsanız eğer bunun harcadığı enerji saatte 25 Watt olacaktır. 24 saatlik bir günde ise 350 Watt elektrik harcar.
  • 60 Ekran Led TV Ne Kadar Elektrik Harcar: Saatte 36 Watt elektrik harcar. 55 ekran Led TV bir günde ise 504 Watt elektrik tüketir.
  • 80 Ekran Led TV Ne Kadar Elektrik Harcar: 80 ekran Led TV saatte 50 Watt, günde 1200 Watt elektrik tüketir.
  • 108 Ekran Led TV Ne Kadar Elektrik Harcar: 108 ekran Led TV 75 Watt elektriği saatte tüketebilir.
  • 164 Ekran Led TV Ne Kadar Elektrik Harcar: 164 ekran Led TV saatte 150 Watt elektrik tüketir.

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

Hangi TV Daha Az Elektrik Harcar

sorusu görüldüğü üzere ekran boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Ancak eski kuşak televizyonlara nazaran yüksek enerji tasarrufu dolayısı ile 10 kata kadar daha az elektrik harcamaktadır.

TV Ne Kadar Elektrik Harcar 2021

Led TV, evlerde kullanılan genellikle 60 ekrandır. Buna göre 60 ekran Led TV 36 Watt elektrik tüketir. Ne kadar elektrik harcar diye araştırdığımızda ise bu televizyonlara zaman zaman bakım yaptırarak harcadığı elektrik değerini düşürebileceğinizi anlayabilirsiniz. Çünkü televizyonların içerisine giren tozlar, zaman içerisinde onun çalışma performansını etkiler. Özellikle işyerinde kullandığınız televizyonlarda bunu deneyerek ne kadar fark ettiğini hesaplayabilirsiniz. Yaklaşık olarak %25 daha az elektrik harcadığını görürsünüz. Dilerseniz bir önceki konumuz olan Smd Led Kaç Volt ile Çalışır? içeriğini inceleye bilirsiniz.

Led TV, giderek yaygın kullanım ağına sahiptir. Eskiden tüplü olan televizyonlar günümüzde giderek incelmiş ve daha şık bir görünüme kavuşmayı başarmıştır. İşte bu nedenle evlerde kullandığımız televizyonlarda günümüzün en son teknolojisi ile donatılmış ve Led ekranlı olarak piyasaya sürülmüştür.

Düşüncelerini Paylaş?