Led Ekran

Led Wall ve Video Wall Ekran Sistemleri

Led Wall ve Video Wall

Tanıtım reklam duyuru veya bilgilendirme gibi konuların insanlara ulaştırılması önemli bir yer tutar. Bunun için değişik yol ve yöntemler kullanılmaktadır.  Bunlar arasında ledwall önemli bir yer tutar. Bu şekilde dış mekânlarda geniş halk kitleleri tarafından kolaylıkla görülebilecek ekranlar kurulabilmektedir. İnsanlara ulaşılabilir olmak mevsim ve hava koşullarından etkilenmemek önemli bir konudur. Bunun için tercih edilecek olan araçların dört mevsim kullanılabilir ve birçok insana kolay bir şekilde ulaşılır olmak önemlidir. Seçilecek olan reklam ve tanıtım araçlarının kaliteli garantili ve amaca hizmet edebilecek şekilde olması gerekir. Hedef kitleye ulaşamayan mal ve hizmeti doğru bir şekilde aktaramayan firmalar geleceğe umutla bakamazlar.

Ledwall Modelleri Ve Kullanım Yerleri

Ledwall ekranlar genel itibarıyla dış mekânlarda kullanıma uygundur. Mekânlar arasında alışveriş merkezleri girişlerinde yer alan ve içerisinde bulunan mağazaların bilgilerini içeren bu mağazaları ait olan Fiat kampanya ve içeriklerle ilgili bilgi veren ekranlar olarak kullanılmaktadır. Bununla beraber stadyumlarda sokaklarda hastanelerde rastlanmaktadır. Özellikle stadyumlarda maçın suresi ve skoru ile ilgili bilgilerin tribünde yer alan seyirciler tarafından rahatlıkla görünmesini sağlayacaktır. Led ekranlar Demir ve alüminyum profiller ile desteklenerek çok daha büyük boyutlarda kullanım imkânı sağlayacaktır. İnsanların dikkatini üzerine çekme ve Güneş ışığında dahi kolaylıkla insanların görebileceği ve okuyabileceği özellikte olması ledwall ekranı etkili bir araç yapmaktadır.

Ledwall Çalışma Prensibi

Ledwall kaliteli ve dayanıklı ledlerin bir araya gelerek oluşturdukları bir bütündür. Bu ledler elektronik ve özel çipler sayesinde kontrol edilerek farklı gün ışıklarında bile ayarlanarak kolay ve etkili bir kullanım imkânı sunmaktadır. Bu kontrol sayesinde farklı ledlerden farklı ışıklar elde edilebilmektedir. LED dışında bir medya aracından gönderilen ışınların renk ve şiddetleri ayarlanarak kırmızı mavi ve yeşil renkler aracılığıyla oluşturulmaktadır. Büyük ebatlı görüntü elde etmek istendiğinde ledwall etkili bir araç olacaktır. Led ekranlarda görüntü oluşumu arka arkaya farklı resimleri gösterilmesi şeklinde hareketli bir görüntü elde edilmektedir. Modüler yapıda olması içbükey veya dışbükey zeminlerde kullanılabilir olması olumsuz hava koşullarına dayanıklı olması etkili bir kullanım olanağı sunmaktadır.

Düşüncelerini Paylaş?