Led

Lineer Aydınlatma Nedir?

Lineer Aydınlatma Nedir

Lineer Aydınlatma Nedir?

Son yıllarda mimari alanında yaşanılan gelişmeler, aydınlanma konusundaki gelişmelerin de tetikleyicisi olmuştur. Modern mimari içerisinde, yapının görünümüne uygun şekilde modern olarak üretilen aydınlatma sistemleri kullanılmaktadır. Hem dekoratif olması ve hem de sağladığı pek çok avantajı nedeni ile son dönemlerde sıklıkla kullanılan aydınlatma yöntemlerinden biri de lineer aydınlatmadır. Bu aydınlatma yönteminde genellikle dikdörtgen boyutlu olarak tasarlanmış modeller kullanılmaktadır.

İnce ve zarif tasarımları sayesinde lineer aydınlatma uygulamaları oldukça kullanışlıdır. Ayrıca isteğe göre farklı boyut ve şekillerde üretilme olanağı da söz konusudur. Modern mimarinin vazgeçilmez aydınlatma yöntemlerinden biri olan lineer aydınlatma, başta ofisler ve yüksek tavanlı iş yerleri olmak üzere çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Evler için de bu yöntem birtakım avantajlar sağlamaktadır.

Lineer Aydınlatma Fiyatları

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

Yeni nesil mimarinin modern aydınlatma trendlerinden olan lineer aydınlatma, kullanıldığı her alanda farklı yönlerden avantajlar sağlamaktadır. Lineer aydınlatmanın sağladığı avantajlardan bazıları şunlardır:

  • Işığın ölçülü ve homojen bir şekilde dağıtılmasına olanak sağladığı için bu aydınlatma yöntemi işyerlerinde çalışanların ışık nedeni ile yaşadıkları göz yorgunluklarının önüne geçmektedir.
  • Standart ölçülerde üretilen ve gereksiz aydınlatma sağlayan klasik modellerin aksine, lineer aydınlatmada boyut seçebilme ve isteğe göre sipariş verebilme olanağı vardır.
  • Talep edilmesi durumunda bu aydınlatma yönteminde hareket sensoru kullanılabilir ve koridor gibi alanlarda da rahatlıkla yerleştirilebilir.
  • Hem sıva altına ve hem de sıva üstüne uygulanabilmesinden dolayı oldukça kullanışlıdır.

Lineer Aydınlatma Modelleri

Son yılların aydınlatma trendleri arasında Led ışıklar önemli bir konuma ulaşmıştır. Lineer Led Aydınlatma ışıkların bu konumu elde etmelerinin temelinde aydınlatma konusunda sağladıkları tasarruf yatmaktadır. İlk satın alma maliyeti açısından Led ışıklar bir miktar pahalı olsa da uzun kullanım ömrüne sahip olmaları ve bu kullanım ömrü boyunca sıradan aydınlatma yöntemlerine oranla neredeyse yüzde 50 tasarruf sağlamaları nedeni ile Led ışıklar avantaj sağlamaktadır.

Lineer aydınlatma yöntemleri içerisinde de genellikle Led ışık teknolojisi kullanılmaktadır. Bu yöntem ile üretilen lambalarda en çok tercih edilen renkler mavi ve beyazdır. Led içerikli lineer aydınlatma ürünleri, başta işyerleri olmak üzere her türlü yaşam alanında rahatlıkla kullanılmaktadır. Dilerseniz bir önceki konumuz olan Spot Lamba Çok Yakar Mı? içeriğini inceleye bilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaş?