Led Modül Led

Mercek Led Kaç Amper Çeker?

Mercek Led Kaç Amper Çeker

Mercek Led Kaç Amper Çeker?

Led aydınlatma sistemleri her geçen gün gelişmektedir. Buna bağlı olarak türevlerinde de gelişmeler görülmekte ve Mercek Led gibi farklı aydınlatma araçları ortaya çıkmaktadır. Özel üretime girmediği müddetçe 90 – 110 ve 130 derece Modül Led olarak piyasaya çıkan bu Led’lerde önemli olan nokta enerji tasarrufudur. Mercek Led kaç amper çeker konusu da tasarruf anlamında önem arz eder.

Led aydınlatma araçları denildiğinde akla ilk olarak ışığı yakına yayan bir sistem gelmektedir. Ancak bu noktada ortaya uzak ve daha geniş kapsamlara ışık yayan bir sistem ihtiyacı çıkmaktadır. Bu noktada ise karşımıza mercek Led çıkmaktadır. Ülkemizde 2007 yılından beri üretilen mercek Led’ler ile birlikte bu anlamdaki eksiklikte bir nebze olsun giderilebilmiştir. Kullanım avantajlarına bakıldığında bu Led Çeşitleri:

  • Uzak mesafeleri aydınlatma için iyi bir opsiyondur.
  • Geniş alanların aydınlatılmasında kullanılmaktadır.
  • Diğer aydınlatma araçlarına göre ev tasarruflu ve en geniş alanı aydınlatan türlerdir.

Bu özellikleri dikkat çeken Led, aynı zamanda farklı üretim ebatlarına da sahiptir. 2’den başlayarak 130 dereceye kadar farklı derece ebatlarına sahip olan Led bulmak mümkündür.

Mercek Led Kaç Amper Çeker?

Mercek Led genellikle 1,5 W çeker. Bu özelliği ile birlikte kullanılacak trafo gücü ise kaç adet mercek Led alacağınıza göre değişiklik göstermektedir. Buna göre yapılan işlemlerin tamamında 1 Amper’in 12 W olduğu düşünülmeli ve sonucunda 1,5 W için 0.83 Amper akım gerekmektedir. Dilerseniz bir önceki konumuz olan 1 Led Kaç Amper Çeker? isimli konumuzu inceleye bilirsiniz.

Mercek Led’ler genel itibari ile özelliklerine göre 10 derecelik bir Led ortalama 60 metre uzağa kadar gösterebilmektedir. Bu hesaptan yola çıkarak derece arttıkça ışık gücünün artacağı sonucuna da varabilirsiniz. Özellikle bu sistemler mağazaların spot ekranlarında karşımıza çıkmaktadır. Güçlü bir aydınlatma ve olası kusurları örten yapısı ile birlikte sıklıkla tercih edilir.

Mercek Led kaç amper çeker araştırdığımızda karşımıza 1,5W çektiği görülmüştür. 1,5W içinde 0.83 amper gerekmektedir. Eğer sizlerde mağazanız için mercek Led tercih edecekseniz bu tercihinizde derecenin önemini hatırlatırız. MS Reklam olarak her türlü soru ve  görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaş?