Led Modül Led

Modül Led Çeşitleri, Modül Led Nerelerde Kullanılır?

1962 yılından beri kullanılan Led teknolojisi günümüzde daha da yaygın ve ileri teknoloji ile birlikte kullanılmaktadır. Led teknolojisi darbelere dayanıklı, ısınma problemi az olan, tasarruflu ve parlak ışık veren kullanışlı bir yapıya sahiptir. Kullanım alanları çok geniş ve farklılıklar göstermektedir. Kullanıcıları farklı farklı renk tercihleri yapabilmektedir. Modül Led akım kilitleme ile çalışmaktadır. Bu da uzun ömürlü olmaları için önemli bir husustur. Daha çok reklam sektöründe tercih edilen bir teknolojidir. Kutu harf tabela çeşitlerinde, reklam tabelalarında, kamp aydınlatma sistemlerinde şık bir görüntü sunan modül led’lerde dayanıklılık ve kalite ön planda tutularak kalitesine uygun özellikte materyaller ile yapılarak uzun ömürlü performans göstermeleri sağlanmaktadır. Çeşitli sektörlerde ve günlük hayatta da kullanılır ve bir çok çeşidi vardır. Üreticilerin ihtiyaçlara yönelik araştırmaları ve yaklaşımları sayesinde ortaya çıkmıştır. Az enerji ile çok çalışma özelliğine sahiptirler ve en çok tercih edilen ürünler arasında yer alırlar. Tabela çalışmalarında en fazla tercih edilen ürün çeşididir. Elektrik enerji tasarrufu sağladığı için avantajları mevcuttur.

Modül Led Çeşitleri

Her ürünün özelliklerine göre çeşitlerine ayrıldığı gibi modül led teknolojisi de çeşitliliklere sahiptir.  Epoksi modül led, Enjeksiyon mercekli modül led, mercekli plus modül led gibi çeşitlerde üretilebilmektedir. Yapılacak çalışmaya göre hangi özellikte isteniyorsa çeşidine ona göre karar verilir. Bu ürünler suya dayanıklı özelliktedir. Yağmur damlasını geçirmez ama su içerisinde de uzun süre çalışmaz. Bu çeşitler animasyon türlerinde de kullanılır. Araçların akülerine bağlanabilen modül ledler akünün şarj edilmesi yoluyla aydınlatma hizmeti verebilmektedir. Bu yüzden birçok aydınlatma sorunu olan yerlerde bu problem çözüme kavuşmuştur.

Çeşitlerinden biri olan epoksi modül led ürünleri, plastik kılf içerisindeki modül ledlere epoksi dökülmesi ile sağlanmıştır. Epoksi su yalıtımı özelliği olan bir maddedir. Bu sayede modül ledlerin bu çeşidi su geçirmez özelliğe sahip olmuştur. Yeşil, mavi, sarı, kırmızı, yeşil, beyaz gibi renk seçenekleri mevcuttur. Diğer bir çeşidi olan enjeksiyon modül led ürünleri,  özel enjeksiyon ile su geçirmez özellik elde etmiştir. Tabela çalışmalarında en çok tercih edilendir. Beyaz, yeşil, turkuaz, pembe, mavi, kırmızı, sarı gibi alternatif renk çeşitleri ile tabela ve dekor çalışmalarında çok tercih edilmektedir. Üçüncü çeşidi ise mercekli plus modül led çeşididir. Diğer çeşitlere göre daha fazla aydınlatma sağlamaktadır. Ekonomik ve parlaklık özellikleri ile çok tercih edilen popüler bir üründür. Animasyon uygulamalarına uyumludur ve bu yüzden tabela çalışmalarında çok başarılı bir performans sergilemektedir. Küçük mekanların, vitrinlerin en sık tercih edilen ürün çeşididir. Özel dekorasyon alanlarında çok farklı renk alternatifleri ile başarılı sonuçlar çıkarılabilmektedir. Kutu harf çalışmalarında da kullanılan bu ürünler dış ortamlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Birçok çeşide sahip, her çeşidi de çok farklı alanlarda kullanılabilmekte olan modül ledler çok başarılı işlere imza atmaktadırlar.

Mercekli Modül Led

Modül Led Nerelerde Kullanılabilir?

Kutu harf üstüne ya da altına kullanılan ledler sıva üstü yapımlarda da kullanılmaktadır. Alçıpan dekor çalışmalarında, kamp aydınlatma ve led panel çalışmalarında bu ürün çok sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun yanında şirket, apartman girişleri gibi özel yerlerin girişlerinde de kullanılır. Modül led Kutu harfli reklam tabelalarında, led reklam tabelalarında, dekoratif aydınlatma amaçlı birçok yerde tercih edilmektedir. Işıklı reklam tabela aydınlatma, kutu harf akvaryum led aydınlatma, araç içi led aydınlatma, raf altı aydınlatma gibi çok farklı alanlarda da kullanım alanı mevcuttur. Alt tarafında çiftli bant ile cam, metal, ahşap gibi pek çok farklı yerlere kolayca uygulanabilir.

Düşüncelerini Paylaş?