Kontrol Kartı

Power Led Üst Menü Ayarları ve Programlanması

Power Led Ayarları

ARA: Eğer bilgisayarınıza RS232 ile bağlı bi tabelanız varsa ARA düğmesini tıklayarak kolayca tabelanızın ayarlarına erişim sağlamış olursunuz.

PROG: Tabelanıza içerik ekleye bilmeniz için öncelikle oluşturmanız gereken bir şeydir. Bu nedenle bir yazı-resim-tarih-saat gibi içerikler eklemek için öncelikle bir program oluşturmanız gerekmektedir.

METİN: Program oluşturduktan sonra yazı yazabilirsiniz.

SAAT:  Analog saat ekleyebilirsiniz.

ZAMAN: Dijital saat ve tarih ekleyebilirsiniz.

MEDYA: Tabelanıza resim – Hareketli gifler ekleyebilirsiniz.

ANİMASYON: Yazılarınıza değişik animasyonlar uygulayabilirsiniz.

TABLO: Kutu şekline bölerek yazıları ayrıştıra bilirsiniz.

SICAK: Sıcaklık derecesi F – C gösterebilirsiniz. (Bu özelliği kullanabilmeniz için tabelanızda ISI Sensörü olmalıdır.

SAYICI: Geri sayım yapabilirsiniz.(örneğin; kampanyalı bir ürününüz için geri sayım aracını kullanabilirsiniz.)

PENCERE: Program aracı gibidir. Yeni bir pencere açtığınızda altına Metin – Medya gibi seçenekleri eklemeniz gerekmektedir.

SİL: Açtığınız bir program, metin, medya gibi bir seçenek aracı varsa onu silmek için kullanabilirsiniz.(Silme işlemlerinizi Mouse ile sağ tıklayarak da gerçekleştirebilirsiniz.)

EŞİT: Bu özellik genelde RS232 bağlantılı tabelalarda kullanılır.Zaman eşitlemeye yarar. (Yani bilgisayarınızdaki saat ile tabelanızdaki saati denkler.)

UYU: Bu mod ile tabelanızı belirli saat aralıklarında açılsın-kapansın mantığıyla yönlendirebilirsiniz.(örneğin; tabelanızın akşam saat 21:00 – 09:00 arasına kadar kendi kapansın. Böylece tabelanız belirtilen süre içinde kapanır ve daha sonra otomatik olarak açılır.)

PARLAKLIK AYARI: Bu mod’da tabelanızın parlaklık ayarını açıp-kısma-kapama işlemini yapabilirsiniz.

VER: Bu menü tabelanıza verileri (hazırladığınız programları) yükleyeceğiniz yerdir.

USB’ye veri yüklemek için önce bilgisayarınıza USB flash belleğinizi takın daha sonra VER’e tıklayın. Karşınıza çıkan her iki kutucuğu da işaretleyip kaydet diyin ve USB flash belleğinizi bilgisayarınızdan çıkartıp tabelanızın USB bellek girişine takın 5-10 sn. kadar OK! yazana kadar bekleyin ve tabelanızdan USB flash belleğinizi çıkartın ve işlem tamam!

YOLLA: Bu seçenek RS232 bağlantılı tabelalar için kullanılmaktadır.

1 Yorum

Düşüncelerini Paylaş?