Led Şerit Led

Rgb Led Kaç Amper Çeker

RGB Şerit Led Metrede Kaç Amper Çeker

Rgb Led Kaç Amper Çeker

Red, Green ve Blue renklerinin baş harfinden oluşan rgb şerit led nedir sorusu ile gündeme gelmektedir. Temel renkler olan kırmızı, yeşil ve mavi ile pek çok farklı renk kombinasyonu yapılabilmektedir. Rgb led’lerin en büyük avantajları da renk seçeneği bakımından kullanıcıya oldukça fazla miktarda alternatif sunmalarıdır.

Normal Led aydınlatma araçlarında her bir led sisteminden bir tek ışık çıkar. Ancak Rgb’de durum böyle değildir. Her led’den 3 farklı renk birden çıkabilir. Bu olanakta RGB ile farklı animasyonların yapılmasına olanak tanımaktadır. Uzaktan bir kumanda vasıtası ile her led için bir renk ayarlayabilir ve böylelikle renk cümbüşü bir ortam oluşturabilirsiniz.

RGB Şerit Led Metrede Kaç Amper Çeker?

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

Rgb Şerit Led’lerin genel özellikleri açısından ön plana çıkan şeyler renktir. Ancak bunun dışında bilinmesi gereken özellikler:

  • 12 V ile çalışır.
  • RGB şerit Led metrede 1,2 amper akım çeker.
  • 5 metrelik toplar halinde satılan led’ler 6 amper akım çeker ve 12 V trafoya ihtiyaç duyarlar.
  • Metresinde toplam 60 tane led vardır.
  • RGB kontrol kumandası ile ortalama 8 tane farklı renk elde edebilirsiniz.

Bir kullanıcının isteyeceği her şeye sahip olan Rgb Led’ler, bükülür, kesilebilir ve uç uca eklenebilmektedir. Bunun dışında 5 metrelik toplar halinde satılan RGB Şerit Led’lerin tamamının kullanılabilmesi için 3 amper değerindeki adaptör yeterli olmaktadır.

RGB Led Kaç Wolt diye baktığımızda karşımıza 1,2 amper değeri çıkmaktadır. Bu değerler doğrultusunda trafo ve adaptör hesaplarını gerçekleştirebilirsiniz. 5 metre Rgb şerit led için 6 amper akım gerektiğini ve bunun için kullanılacak olan adaptöründe daha yüksek amper değeri ile elde edilebildiğini hesaplamalısınız.

MS Reklam firması olarak tüm led aydınlatma sistemleri için gerekli olan adaptör, trafo, şerit led ve tüm sistemlere sahibiz. Kumanda sistemleri ile birlikte toptan ve perakende satışlarımız mevcuttur. Garantili satışlar ve uzun süreli teknik destek için bizimle sitemiz üzerinden iletişime geçebilir, gereken tüm hesaplamalar ile bilgileri bizlerden alabilirsiniz. Dilerseniz bir önceki konumuz olan Bar Led Kaç Amper Çeker? içeriğini inceleye bilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaş?