Led Şerit Led

Rgb Şerit Led Metrede Kaç Amper Çeker?

Rgb Şerit Led Metrede Kaç Amper Çeker

Rgb Şerit Led Metrede Kaç Amper Çeker?

RGB şerit Led, kırmızı, yeşil ve mavi renklerinin İngilizce ifadelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. RGB Led’ler genellikle estetik açıdan önemli olan ve farklı ışık renkleri isteyen kişiler tarafından kullanılır. Ancak bu kullanım anında harcayacağı enerjiyi bilmek ve ona göre işletmenin veya kullanılacak yerin elektrik ihtiyacını hesaplamak gerekir. İşte bu nedenlerle RGB Şerit Led metrede kaç amper çeker sorusunun cevabı merak edilmektedir. Dilerseniz bir önceki konumuz olan 3 Çipli Şerit Led Kaç Amper Çeker? içeriğini inceleye bilirsiniz.

RGB Led aydınlatma sistemleri avantajları hiçte küçümsenmeyecek kadar fazladır. Normal Led’ler ile uzun ömürlülük gibi konularda yarışsa da daha çok estetik açıdan insanları tatmin eder. Buna göre öne çıkan özellik ve avantajları:

  • Birden fazla renkte ışık kaynağı ihtiyacını giderir. Sadece yeşil, kırmızı ve mavi değil aynı zamanda bu renkler ile oluşturulabilecek olan varyasyonları da başarılı bir şekilde yansıtır.
  • Günümüzde en çok asma tavan uygulamalarında kullanılır. Alçıpan üzerine yapılan günümüzün modası olan 3 boyutlu modellerin aydınlatılmasında tercih edilir.
  • Ortama şıklık ve zariflik katar. Gözü yormaz. Homojen bir şekilde ışığın dağılmasını sağlar.
  • Led’lerin genel özellikleri itibari ile son derece dayanıklıdır. Bakım gerektirmez. Kolay kolay arızalanmaz.

RGB şerit Led’ler bu avantajları ile herkes tarafından tercih edilir. Normal lambalar ile elde edeceğiniz ışık renklerini hem 10 kattan daha fazla enerji tasarrufu ile sağlar hemde renkleri başarılı bir şekilde yansıtır.

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

 

Rgb Şerit Led Metrede Kaç Amper Çeker?

RGB Led’lere sahip olmak isteyen kişiler bu Led’lerin genellikle 5 metrelik toplar halinde satıldığını bilmesi gerekir. Metrede 1,2 amper ile 3 çipli şerit Led’ler ile aynı miktarda akım çeken bu aydınlatma araçları 5 metrelik satın alındığında ise 6 amper akım çekmektedir. Buna göre yaklaşık olarak 36 veya en az 24 amper değerindeki bir trafo ile çalıştırılabilir.

RGB şerit Led metrede kaç amper çeker sorusuna 1,2 amper çeker şeklinde bir cevabımız bulunmaktadır. Bu durum standart RGB Şerit Led ’ler için geçerlidir. Ancak olurda özel üretim yaptırmak isterseniz bunu firmanıza danışmalısınız. Ayrıntılı bilgi için MS Reklam internet adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaş?