Led Şerit Led

Şerit Led Bağlantısı Nasıl Yapılır? Trafo Bağlantısı

Şerit Led Bağlantısı Nasıl Yapılır

Şerit Led Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Şerit Led’ler günümüzün aydınlatma araçları içerisinde oldukça ön plana çıkan bir yapıya sahiptir. Hiçbir aydınlatma modelinde olmayan kesilebilme gibi özellikleri ile her uzunlukta ve boyda elde edilebilir.

Şerit Led’ler birbirlerine bağlanır veya kesilir. Bu durum led’lerin üzerinde gösterilen alanlardan yapıldığı takdirde oldukça pratik olabilmektedir. Buna göre:

  • Tek Çipli Şerit Led Bağlantısı

Tek çipli şerit Led üzerinde her 5 cm’de bir olmak üzere kesim noktaları bulunur. Bu noktalardan led’ler kesilebilir veya birbirlerine bağlanabilir. İstediğiniz uzunluğa göre ayarlayabilmek için kesim yerine dikkat etmelisiniz.

  • Üç Çipli Şerit Led Bağlantısı

Üç çipli şerit Led her 10 cm’de bir kesilebilir. Üzerinde bulunan kesim noktalarını iyi takip ederek sizlerde istemiş olduğunuz ebatlara göre kesim yapabilirsiniz. Hatta bu noktalardan diğer led aydınlatmaları ile birleşim dahi yapabilirsiniz.

Şerit Led Çeşitleri

Şerit Led Çeşitleri

Şerit led bağlantısı diye baktığımızda karşımıza led’ler üzerinde bulunan ve herkesin kolaylıkla bağlantı yapmasını sağlayan kısımlar dikkat çekmektedir. Üretici firmalar tarafından led’e kazandırılan bu özellik sayesinde led’lerin genelinde yapacağınız işlemler oldukça basit ve pratik olarak dikkat çeker.

Şerit Led Trafo Bağlantısı

Şerit Led Trafo Bağlantısı

Kesim aşamasından sonra kimi zaman bağlantı ihtiyacı da duyulmaktadır. Kullandığınız bir led’i daha uzun yapmak için gereken bu bağlantı noktalarında lehim kullanarak istediğiniz kaliteli bir Led elde edebilirsiniz.

Şerit Led Güç Kaynağı Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

Şerit Led güç kaynağı bağlantısı yapılabilmesi için öncelikli olarak en uygun güç kaynağının seçilmesi gerekir. Led aydınlatma ürünleri için bu kaynak genellikle SMPS olarak bilinir. SMPS hem Led ürünlerinin ömrünü uzatır hemde daha fazla verim alınmasını sağlar.

Bu SMPS modelleri ise 1, 2 ve 3 çıkışlı olabilmektedir. Bağlantı yapılması esnasında hangi türünün kullanılacağını öğrenmek ve ona göre düzgün bir bağlantı yapmak gerekir. Bağlantıların standartları uymayacak şekilde yapılması akabinde led’ler kısa süre içerisinde kullanılamaz hale gelerek ömürlerini sonlandırırlar. MS Reklam firması olarak led bağlantısı ve led bağlantı elemanları ile ilgili tüm sorularınıza içtenlikle cevap vermekte, gereken hesaplamalar konusunda yardımcı olmaktayız. Dilerseniz bir önceki konumuz olan Lineer Aydınlatma Nedir? içeriğini inceleye bilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaş?