Led Şerit Led

Şerit Led Işık Ne Kadar Elektrik Harcar?

Şerit Led Işık Ne Kadar Elektrik Harcar

Şerit Led Işık Ne Kadar Elektrik Harcar?

Şerit led ışık ne kadar elektrik harcar sorusuna cevap verebilmek için öncelikli olarak elinizde hangi tür led var onu bilmek gerekir. Şerit Led’lerin giderek yaygınlaştığı günümüz şartlarında zaman geçtikçe Led’ler daha da yaygınlaşmakta ve her ev, işyerinde muhakkak bir veya daha fazla sayıda Led bulunmaktadır. Bu bağlamda bunların ne kadar elektrik harcadıkları da değişkenlik gösterir.

Günümüzde şerit Led’lerin harcadığı elektrik bazı şartlarda değişkenlik gösterir. Bunlar:

  • Led’in kaç metre uzunluğunda olduğu
  • Kaç çipli olduğu
  • Hangi tür led kullanılacağı

Bu konularda istediğiniz türde hesaplamalar yapan firmamız Led’in ne kadar elektrik harcadığını hesaplamaktadır. Özellikle büyük işyerlerinde kullanılan bu parçalarda hesabı iyi bilmek ve sonrasında sistemin ihtiyaç duyacağı trafoya sahip olmak son derece önemlidir. Dilerseniz bir önceki konumuz olan Rgb Şerit Led Metrede Kaç Amper Çeker? içeriğini inceleye bilirsiniz.

Şerit Led Ne Kadar Elektrik Harcar?

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

 

Şerit Led’leri sınıflandırdığımızda karşımıza farklı boyutlarda Led’ler çıkmaktadır. Buna göre yapılan hesaplamalar doğrultusunda;

  • Tek çipli şeritle Led 4,8 watt enerji harcamaktadır. İşte bu noktadan itibaren Led’ler uzunlukları ile orantılı bir şekilde elektrik harcamaya devam edeceklerdir. 5 metre şerit Led ise 24 watt enerji harcayacak diye bir hesap yapılabilmektedir.
  • 3 çipli şerit Led ise elektrik harcaması bakımından daha cömerttir. Tiplerine göre metrede 8,4 veya 18 watt elektrik harcayan modelleri bulunmaktadır. Bunlar ise 5 metrelik bir Led için 42 watt veya 90 watt olarak hesaplanabilmektedir.

Şerit Led harcadığı enerjiye göre aslında normal ampullerden daha hesaplı bir noktaya gelmektedir. Enerji harcaması bakımından ele alındığı zaman normal ampullere göre en az 10 kat daha hesaplıdır. Birde daha uzun ömürlü olması, farklı renk seçenekleri olması ve bu renkleri doğal bir ışık kaynağı gibi yansıtması da son derece önemlidir. Yani Led’e bakan bir kişinin gözleri kamaşmaz.

Şerit Led ne kadar elektrik harcar konusunda verdiğimiz cevap yukarıdaki gibi değişkenliklere bağlıdır. Sizlerde ihtiyaçlarınız doğrultusunda sahip olacağınız Led’lere dair her türlü hesap konusunda bizlere danışabilirsiniz. MS Reklam olarak şerit Led vb. tüm aydınlatma araçları konusunda müşterilerimize 7 / 24 destek sağlamaktayız.

Düşüncelerini Paylaş?