Led Şerit Led

Şerit Led Tasarruflu Mu? Çok Elektrik Harcar mı?

Şerit Led Tasarruflu Mu

Şerit Led Tasarruflu Mu?

Şerit Led’ler ne kadar tasarruflu gibi sorular ile çok karşılaşmaktayız. Led aydınlatma sistemlerinin en önemli özelliği tasarruflu olmalarıdır. Haliyle bu kadar çok tasarrufun ön plana çıktığı bir sistemin ne kadar enerji tasarrufu sağladığı konusu da son derece merak edilmektedir.

Piyasada şerit Led denilince akla 3 farklı Led sistemi gelmektedir. Bu Led’ler, tek çipli, 3 çipli metrede 60 veya 30 olan Led’ler olarak bilinmektedir. Led aydınlatma sistemlerinin ne kadar tasarruflu olduğunu bilen kişilerde bu 3 Led aydınlatma çeşidinden hangisini seçecekleri konusunda bir hayli kararsız kalmışlardır.

Şerit Led Işık Çok Elektrik Yakarmı?

Şerit Led diğer ampul çeşitlerine göre 10 kata kadar daha tasarrufludur. Bunun ispatına gelirsek:

Tek Çipli Şerit Led

4,8 Watt enerji tüketimine sahiptir.

Metrede 30 Led Bulunan 3 Çipli Şerit Led

8,4 Watt enerji tüketimine sahiptir.

Metrede 60 Led Bulunan 3 Çipli Şerit Led

18 Watt enerji tüketimine sahiptir.

Şerit Led’ler diğer tüm aydınlatma sistemlerine göre daha tasarrufludur. En azından bir adet ampul en az 20 Watt olduğu düşünüldüğünde durum daha aşikâr bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Led kullanımı özellikle tasarruflu olmasının yanında birde uzun ömürlü bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Normal bir ampul 10.000 saatte ömrünü tüketirken Led aydınlatma araçları 50.000 – 100.000 saate kadar dayanabilmektedir. Bunun gibi özellikleri ile her eve girmeyi başaran Led’ler giderek daha da yaygınlaşmaktadır.

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

Tasarruflu şerit Led tercih etmeniz için daha pek çok sebep bulunmaktadır. Bu sebepler:

  • Led aydınlatma araçlarının ışığını istediğiniz parlaklıkta ayarlayabilirsiniz.
  • Led’ler bakım gerektirmez, tozdan etkilenmez.
  • Led ürünler göz kamaştırmaz. Işığa rahatlıkla bakabilirsiniz.
  • Led aydınlatma araçlarını kullanırken istediğiniz gibi eğebilir, bükebilirsiniz.
  • Led’ler daha estetik bir görüntü sağlar.

Şerit Led tasarruflu mu sorusuna bakacak olursak eğer 10 kata kadar tasarruf sağladığı görülebilir. Ancak şu unutulmamalıdır ki tüm bu söylemlerimiz 1 metre şerit Led için geçerlidir. Led’ler uzadıkça harcadıkları enerji miktarı da giderek artacak ve belki de ampulün harcadığı enerjiyi geçecektir. Dilerseniz bir önceki konumuz olan Led Diyot Kaç Volt ile Çalışır? içeriğini inceleye bilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaş?