Led Şerit Led

Şerit Led Trafosu Kaç Metre Led Yakar?

Şerit Led Trafosu Kaç Metre Led Yakar

Şerit Led Trafosu Kaç Metre Led Yakar?

Led aydınlatma araçlarının çalışması için gereken amper değerleri farklılık göstermektedir. Led’lerin çalışması için gereken amper ise trafolardan elde edilir. Kaç metre led kullanacağınıza dair değişen bu trafo güçlerinde doğru hesap adeta can kurtarmaktadır.

Elektrik harcama hesapları aydınlatma sistemleri ve diğer elektrik ile çalışan ürünler için son derece önemlidir. Doğru bir şekilde hesaplanmayan bu değerler:

  • Elektrik ile çalışan eşyalara ve ürünlere zarar verebilir.
  • Düşük / yüksek voltaj sonrası ürünlerin motorları, ana kartları arızalanabilir.
  • Trafo bozularak elektrik vermeyi tamamen kesebilir.
  • Trafolarda yangın / patlama vb. tehlikeli şeylere sebebiyet verebilir.

Bar Led veya modül Led trafo hesaplama yolu ile elde edilecek veriler sonrasında ihtiyaçtan daha fazla güçte bir trafo alınmalıdır. Bu sayede önünüzdeki birkaç yıl için değişmesi veya eklenmesi muhtemelen olan ürünleri hesaplamış olursunuz. Tedbirinizi en baştan almış olursunuz.

20 Metre Şerit Led Trafosu Kaç Metre Led Yakar

20 amper trafonun led’lere verdiği amper değeri 20’dir. Bir Led 0,4 Amper akım çektiği hesaplanırsa eğer 50 metre led’in amper gereksinimi 20 olacaktır. İşte bu noktada siz bu trafoya 20 amper kullanan bir led bağlamamanızı öneririz. Daha düşük 15 metre civarında bir led bağlayarak kendinizi garanti altına almış olursunuz.

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

Trafo hesapları oldukça karışıktır. Sistemin istediği elektrik gücü için daha yüksek kapasiteli trafoya ihtiyaç duyulacaktır. Bu noktada uzman bir kişiden destek alarak ileri de oluşabilecek maddi ve manevi zararların önüne geçebilirsiniz.

Her led aydınlatma sisteminin ihtiyaç duyacağı amper değeri farklıdır. Buna göre seçeceğiniz led’lerde en dikkat etmeniz gereken nokta amper değerlerini hesaplamak olmalıdır. Elinizde eğer varsa bir trafo ona en uygun değerleri hesaplayarak led seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şerit led trafosu kaç metre Led yakar sorusuna verdiğimiz cevap en düşük amper tüketimi olan 4 amper üzerinden verilmiştir. Metresinde 4 amper çekim yapan bir led 50 metrede 20 amper çekebilmektedir. Sizlerde seçeceğiniz Led aydınlatma ürünü konusunda her türlü hesaplamalarınız için bizlere yazabilirsiniz. Dilerseniz bir önceki konumuz olan Şerit Led Tasarruflu Mu? Çok Elektrik Harcar mı? içeriğini inceleye bilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaş?