Led Şerit Led

SMD Led Kaç Volt ile Çalışır?

SMD Led Kaç Volt ile Çalışır

SMD Led Kaç Volt ile Çalışır?

Smd Led kaç volt? SMD Surface Mounted Device kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Yüzeye monte cihaz olarak dilimize geçmiş olan bu aydınlatma araçları baskı devre kartına lehim yapılması sureti ile kullanılmaktadır. Piyasada her geçen gün daha fazla bir kullanım alanına sahip olmaktadır.

SMD Led içerisinde 3 adet diyot yani çip bulunmaktadır. Farklı ebatlarda ve boylarda üretilen SMD Led’ler, katı reçine üzerine ve içerisine monte edilerek uygulanır. RGB modellerinde kullanıldığı zaman 16 bin farklı renk tonu ile sergilenebilmektedir. Bu özellikleri ile özel alanlarda kullanıma son derece uygundur denebilir.

  • 5,7 x 3,0 mm bir SMD Led, çip başına yaklaşık 150 mA akım ve 0.5 Watt güç harcar.
  • Çip başı yaklaşık olarak 50 lümen aydınlatma kabiliyetine sahiptir.

Tüm bunların haricinde daha az lümen gücüne sahip ve daha az enerji harcayan modelleri de bulunmaktadır. Bunun için üretici firmaya danışmakta fayda bulunur.

Smd Led Kaç Volt?

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

SMD Led’ler teorik olarak son derece uzun ömürlü olan aydınlatma sistemleridir. Sistemin ihtiyaçlarına göre güçleri arttıkça elbette ki kullanım ömrü de azalabilmektedir. Ancak bu durumda dahi 2,8 – 3,4 volt gücündeki voltaj ile çalışmaları sayesinde enerji tüketim değerleri de oldukça azdır denebilir. Dilerseniz bir önceki konumuz olan Led Ampul Kaç Watt Çeker? içeriğini inceleye bilirsiniz.

SMD Led teknolojisinde aydınlatma gücü ile enerji tüketimi arasında doğru orantı söz konusudur. En parlak modelleri daha fazla volt ile enerji tüketirken en az ışık yayan modelleri ise daha az enerji tüketimi göstermektedir. 60 Led barındıran bir SMD Led, 15 Watt enerji tüketirken bunun 5’te bir oranında yani 12 Led bulunan barındıran modelleri 3 Watt enerji tüketimi göstermektedir.

Smd Led sorusuna 2,8 – 3,4 volt olarak cevap verdik. Bunun akabinde SMD Led teknolojisinin özellikle aydınlatma araçlarının içlerinde daha yaygın bir şekilde kullanıldığını, reçine içerisine monte edildiğini ve daha pek çok farklı detayları sizlerle paylaştık. Bunların haricinde soracağınız sorular için web sitemiz aracılığı ile bizlere her daim ulaşabilirsiniz. MS Reklam olarak Smd Led teknolojisine yönelik tüm işlerinizde sizlere yardımcı oluruz.

3 Yorum

  • Elimde 42 8nch ve uzerin de 60 cip bulunan smd tv ledi var bu kac volt la calisiyor yardimci olursaniz sevinirim ev de aydinlatma da kullanicam

    • Efendim normalde tv ledleri genelde 5V ile çalışmaktadır ama dikkat etmeniz gerekiyor biraz daha araştırma yapmanız gerekiyor.

Düşüncelerini Paylaş?