Led Tabela Tabela

Taksi Tepe Lambası Led Tabela Fiyatları ve Modelleri

Taksi Tepe Lambası

Taksi Tepe Lambası

Ülkemizde milyonlarca taksi hizmet vermekte ve bunların tamamının kendi rengi sarıdır. Ancak bir de taksilerde fark edildiği üzere tepe lambası bulunmaktadır. Taksi tepe lambası konusunda bilinmeyenleri anlatacağımız yazımızda lambanın renklerinin hangi anlama geldiğini açıklayacağız.

Pek dikkat edilmese dahi bu lamba çoğu zaman sizlere en doğru bilgiyi vermektedir. Bunlar:

  • Kırmızı
  • Turuncu
  • Yeşil

Her rengin aslında farklı bir anlamı bulunmaktadır. Bunlar müşteriye uzaktan en doğru bilgiyi vermek için tasarlanmıştır. Burada yapılan şey müşterinin en iyi şekilde hizmet almasını sağlamak ve insanlara bilgi vermektir.

Bir yerden bir yere gitmek için kullanılan taksiler özellikle akşamları bu ışıkları sayesinde karşı tarafa en doğru bilgiyi verecektir. Kendi özel durumlarına göre doğru bilgileri aktaran taksilerin tepesinde bulunan lambaların kaliteli olması son derece önemlidir. Zira sürekli değiştirmek bu lambalara zarar verirken aynı zamanda taksicinin de işini düzgün bir şekilde yapamamasını sağlar.

Taksi Tepe Lambası Işıkları ve Anlamları

Taksilerde bulunan lambaların 3 farklı rengi ve bunlara yüklenen 3 farklı anlamı bulunur. Bunlar:

  • Kırmızı: Taksinin dolu olduğunu anlatır. İçerisinde müşteri olduğunu ve müsait olmadığı izlenimini verir.
  • Turuncu: Aracın rezerve edildiğini anlatır. Bu araç eğer trafikte gidiyorsa o zaman yolcusunu almaya gitmektedir. Yani bunu durdursanız dahi sizi alamaz.
  • Yeşil: Yeşil anlayacağınız üzere taksinin boş olduğunu gösterir. Yani bu taksiye binebilirsiniz ve dilediğiniz yere gidebilirsiniz.

Bunun gibi anlamları bulunan taksi lambalarının uzaktan anlaşılabilmesi pek çok kişi için avantaj teşkil etmiştir. İşte bu noktada sizlerin yapması gereken trafikte bu ışıklara sahip olan bir taksi gördüğünüz zaman onun ne ifade ettiğini tepesindeki lambadan anlamak olmalıdır.

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

Taksilerde Tepe Lambası Kullanımının Avantajları

Taksiler, insanlara kötü bir ün göstermektedir. Çünkü bu ün onların özellikle kısa mesafelere karşı hassas olduğunu ve müşteri beğenmediğini göstermektedir. Burada yapılması gereken şey taksilerin bu lambalar ile sizlere ne ifade ettiğini anlamaktır. Zira taksilerde önemli olan nokta mesafe tanımaksızın müşterinin gitmek istediği yere gitmek olmalıdır.

Taksi tepe lambası kullanmak hem taksici için avantajlı hem de ona binmeyi düşünen kişi için avantajlıdır. Zira bu taksilerde yer alan tepe lambaları her zaman için doğru bilgiyi verirken taksilerin de boşa durmamasını sağlar. Bu avantajlardan bazıları:

  • Taksilerin yolcular tarafından boş yere durdurulmasını engeller.
  • İnsanların taksiye el kaldırmasını veya kaldırmamasını belirler.
  • Gerçekten müşteri arayan taksinin görülmesini sağlar.

Bunun gibi farklı avantajlar doğru taksi ile müşterinin buluşmasını sağlamaktadır. İşte bundan dolayı yenilerde çıkan bu uygulama sayesinde insanlar tepe lambalarını kullanmaya başlamış ve akabinde doğru bir şekilde uygulama yapmıştır. Taksilerde kullanılan lambalar ile birlikte kısa sürede doğru taksiyi müşteri bulmayı başarmıştır.

Taksi Tepe Lambası Özellikleri

Taksilerde kullanılan lambanın dayanıklı olması gerekir. Bunun için de özellikle LED ürünler ile imal edilmiş olması gerekir. Bunu sağlayan en önemli etkenlerden bir tanesi elbette ki taksilerin kısa sürede LED özellikli ürünleri kullanmaya başlaması ve LED’lerin uzun ömürlü olmasıdır.

Hem az enerji tüketen hem de dayanıklı olan LED ürünler, taksilerde kullanıldıkça uzaktan da daha iyi bir şekilde görüldüğü fark edilmiştir. Bundan dolayı taksi tepe tabelası olarak kullanılan aydınlatma sistemleri günümüzde LED üzerinden yapılmaktadır. Türkiye’nin her yerine kargo ile gönderilebilen bu ürünlere ulaşmak ve çok kolay hem de son derece ekonomiktir. Sizler de ürünleri almak isterseniz eğer hemen web  sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz. Dilerseniz bir önceki konumuz olan Cat6 ve Cat5 Ethernet Kablo Arasında Farklar Nelerdir? inceleye bilirsiniz.

1 Yorum

Düşüncelerini Paylaş?