Trafo

Trafo Nerede Kullanılır? Şerit Led Trafo Seçenekleri

Aydınlatma sistemindeki voltajı dengeleyen LED transformatör tipi, daha iyi ve kaliteli aydınlatma için önemli bir parçadır. Özellikle LED panellerin sağlıklı aydınlatma sağlaması için panelin özelliklerine uygun verimli bir transformatör çok önemlidir. Konut alanlarında da dikkat edilmesi gereken trafolar, farklı amper kuvvetlerinde satışa sunulmaktadır.

Örneğin, bir 30 amper veya 16 amper transformatörler burada bulunmaktadır. Transformatörlerin kullanımını daha iyi açıklamak için daha geniş bir alan aydınlatması üzerinde etkili olduğu söylenebilir. Başka bir deyişle, bu, frekansı değiştirmeden aydınlatmanın yayılmasında etkilidir. Tabii ki, bu noktada hesaplamalar hakkında konuşmak mümkün.

Sabit bir akım ve bağlı bir cihaz arasındaki dengenin tam kapasitesini sağlamak için, transformatör hesaplaması ayrıca ürün kullanılmadan önceki durumdur. Teknik bir tanım yapmak için, LED transformatörü aydınlatma sistemindeki voltajı dengeler. Bu, daha iyi aydınlatma ve daha iyi kalite sağlar. Verimli aydınlatma için trafo, led sayısı, tipi gibi özelliklere göre yapılacak hesaplamalar sonucu seçilmelidir.

LED Trafo Nerede Kullanılır?

Led şeridin kullanıldığı yerde transformatör, LED panel ürününün bağlanacağı alanda ürüne bağlanmalıdır. LED transformatörlerin kullanımı genellikle, zarar görmeyeceği LED ürünlerinin arka planında görülür. Bununla birlikte, bu geniş ölçüde LED sistemlerini çalıştıran bir mekanizma olarak kullanılır. Led şerit ürünlerinin kullanıldığı her yerde kullanılabilen led şerit adaptörleri istenilen yere kolaylıkla monte edilebilir.

Transformatör, odanın içinde ve dışında, aydınlatma için kullanılır. Özellikle sokak aydınlatmaları, bahçelerde, fabrikalarda, iş yerlerinde, reklam tabelalarında, toplu konut alanlarında aydınlatma, otomobillerde, gemilerde, gemilerde ve uçaklarda, evlerde ve iş transformatörlerinde led aydınlatma kullanılmaktadır.

Şerit LED Trafo Hesabı

LED şerit trafosunun hesaplanması akıma dayanmaktadır. Böylece amper hesabıyla hesaplanır. LED şeridinde tüketilen güç (W), aşağıdaki formülle hesaplanır: Akım (A) x Gerilim (V) x Uzunluk (m). LED Strip trafosunun hesaplanması iki şekilde yapılır.

Tek Çip Şerit LED Trafo Hesaplama

LED tekli çip şeridi 3528 LED çip şerididir. Sayaç 60 LED’e sahiptir ve metre başına 0,4 Amperlik bir akım çeker. Çalışma voltajı 12 volt’tur. Örneğin, 10 metrelik tek çipli bir LED şerit için 10 x 0.4 = 4 Amper. 10 metrelik tek çipli bir LED şeridi, 4 Amper veya daha yüksek bir akımla bir trafo gerektirir. Bu nedenle de tek tip şerit led trafo hesaplaması bu şekilde gösterilebilir.

Üç Çip Şerit LED Trafo Hesaplama

Üç LED çip şeridi 5050 LED çip şerididir. Tek bir çip LED şeridi gibi, metre başına 60 LED var, ancak metre başına 1,2 Amp çekiyorlar. Yine 12 Volt çalışma voltajı. 10 x 1,2 = 12 Amper, 10 metrelik üç LED şerit için. 10 metrelik üç çipli bir LED şeridi için, 12 Amper veya daha yüksek akımı olan bir transformatör gereklidir. Bu sebeple şerit led üç tip trafo hesaplaması yapılıp bu şekilde gösterilebilir.

LED Trafosu Fiyatları

Fiyatlandırmadan önce trafo ve LED ile tam uyum sağlamak için hesaplama problemlerine dikkat etmek gerekir. Olmazsa, fiyatı uygun olduğu için bir ürün alsanız bile, ekonomik kayıplara maruz kalabilirsiniz. Fiyat söz konusu olduğunda, onu belirleyen malzemenin gücü ve kalitesidir. Enerji ne kadar güçlüyse ve malzeme kalitesi o kadar iyi olursa, LED transformatörün fiyatı artacaktır. Ancak, firmamızdan tedarik edilen tüm ürünlerin fiyat ve kalite dengesinin mükemmel bir biçimde sağlandığı söylenebilir. LED paneller veya şeritler için hedef boyutunuzu seçerek satın alma yapabilirsiniz. Her ürün grubunda ideal sonuçlar hedeflenir.

Düşüncelerini Paylaş?