Led Ekran

Videowall Led Ekran Çözümleri

Videowall Led Ekran

Bilgi ve teknoloji çağı beraberinde birçok yeni farklı ürünün ortaya çıkmasını sağlamıştır. İnsanlara oldukça pratik ve kolay kullanım alanları sağlayan teknolojik malzemeler reklam sektörünün de tanıtım araçları içerisinde önemli bir paya sahiptir. Kaliteli ve şık bir şekilde tasarlanan bu reklam araçları bulundukları her yerde insanlar tarafından hemen fark edilir niteliktedir. Videowall tarzı ürünler ise teknolojinin insanlığa sunduğu önemli hizmetlerden biridir. Videowall dev ekran görüntülü araçlardır. Yani videowall birden fazla ekranın yan yana ya da üst üste dizilmesiyle oluşturulan kaliteli çözünürlük ve görüntü kalitesi ile insanların kullanımına sunulmuş dev ekran araçlardır. Bu teknolojik ürün ile yüzlerce kamera noktasını tek bir ekran üzerinden takip etmeniz mümkündür.

Güvenlik Kamera Takibi ve Videowall

Günümüzde güvenlik tedbirleri büyük bir öneme sahiptir. Evlerin, iş yerlerinin ve kurumların güvenlik önlemleri arasında güvenlik kameraları gelmektedir. Bu güvenlik kameraları kullanıldıkları alanlarda çok farklı odalara ve alanlara takıldıkları için bu kamera sistemlerine tek tek bakmak zaman alıcı bir durumdur. Böyle zamanlarda videowall dediğimiz dev ekranlara tüm bu kamera sistemlerini ve bulundukları alanları yansıtmak mümkündür. Böylece kamera alanlarına tek tek bakmak yerine hepsini dev bir ekrana yansıtmak ve tek karede bakmak daha avantajlı ve zamandan da tasarruf edilmiş olur. Yaşanan olumsuzluk anlarında bu dev ekranlarda her şeyi görmek mümkün olduğu gibi yaşanabilecek aksiliklerin de önüne geçilmiş olur.

Videowall Kullanım Alanları

Videowall’ler insanlara kullanım açısından büyük kolaylıklar sağladıkları için çokça tercih edilen araçlardır. İnsanları zaman bakımından verim sağlayan bu ürünlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Özellikle askeri bölgelerde yani kontrol merkezleri içerisinde takip sistemlerinde harita ve kayıt izleme anlarında, alışveriş merkezlerinin güvenlik kamera sistemlerini izlemede, otel kamera sistemlerinde, toplu konut güvenlik sistemlerinde ve stadyumların belli bölgelerinde bulunan kamera sistemlerini izlemede en çok tercih edilen bu sistem kaliteli bir kullanımın yanında kolaylık sağlıyor. Birçok ekran çeşidi bulunan videowall’lerin dokunmatik ve kumandalı sistemleri de bulunmaktadır.  Ayrıca 3D olarak hazırlanan çeşitleri de bulunur. Bu ürün ile yaşanan gelişmeleri tek ekran da görmek önemli bir gelişmedir.

 

Düşüncelerini Paylaş?