Led Tabela

Vitrin Dekor Sistemleri

Vitrin Dekor

Mağazacılık ve hazır giyim sektörü başarılı bir şekilde ilerlemekte ve gelişmektedir. Her geçen gün yeni ürünlerle ve modellerle karşılaşmak mümkündür. Bu sebeple modayı yakından takip etmeyi sevenler yeni ürünlere ulaşmak için mağaza ve alışveriş merkezlerinde arayışlara girerler. Mağaza sahipleri ise bu duruma karşı kaliteli vitrin dekor malzemeleri kullanarak gelen insanların ilgisini çekmeye çalışırlar. Her mağaza da aynı ürünü görmek mümkündür. Bu sebeple farklı olmak adına mağazalar ürünlerin kombinlenmesini, mağaza ve vitrin dekorasyonuyla farklılık oluşturabilirler. Ürünleri taşıyacak mankenler ve mankenlerin üzerinde bulunacak aksesuarlar özenle ve titizlikle seçilmelidir. Dekorasyon her mağaza için önemlidir ve müşterilerin dikkatini çekecek bir ahenkle oluşturulmalıdır.

Vitrin Dekor Nedir Ve Kimler Yapar

Vitrinlerin mağaza içerisinde bulunan ürünlere göre, cansız mankenler, dekoratif parçalar, renkler, kullanılan kumaş fonlar, ışıklandırma sistemlerinin bir bütün içerisinde uyumlu olmasıdır. Vitrin dekor bir mağazanın kimliğini ispatlayan en önemli parçalardan biridir. Vitrin dekorları ince işçilik, kaliteli bir çalışma, tecrübe ve belli bir bilgi birikimi gerektiren çalışmadır. Vitrin hazırlamak kolay bir iş gibi gözükebilir fakat tam tersi zor bir iştir. Çünkü verilmek istenen mesajı tam anasıyla yakalamak gerekir. Aynı zamanda hedef kitle üzerinde etkili olmak için ürünlerin birbirini tamamlaması ve bir bütün içerisinde müşterileri etkilemesi gerekir. Vitrin dekoru için mağaza sahipleri, ister kendileri isterse de destek alarak yapabilirler. Fakat daha etkili olmak adına profesyonel ekiplerden bu noktada yardım almak daha verimli ve başarılı olacaktır.

Vitrin Dekorasyonu Nasıl Olur

Vitrin dekorasyonu uzmanlık ve titizlik isteyen bir iştir. Dekorasyon öncesi bir takım çalışmaların yapılması gerekir. Bunlar, verilmek istenen mesaj en iyi nasıl verilir, hedef edilen kitleye nasıl daha iyi ulaşılır, hangi ürünler ve markalardan daha iyi kar edilir gibi soruların cevapları belirlendikten sonra vitrin dekor çalışmalarına başlanır. Ardından vitrinin alanı ölçüsünde kaç adet cansız manken kullanılacak, hangi objeler, renkler ve aydınlatma sistemleri kullanılacak buna karar verilir. Vitrinlerde kullanılan destekleyici objelerin dekora uyum sağlaması ve müşterilerin ilgisini çekmelidir. Kullanılan ürünler özenle seçilmeli bir ahenk içerisinde olmalı ve gelen kişilerin dikkatini dağıtmayacak şekilde dizayn edilmelidir.

1 Yorum

  • Merhaba

    Vitrin dekor ışıklandırması montaj işlemlerini de siz mi yapıyorsunuz ve daha modern gözükmesi için hangi renk aydınlatmaları kullanılmalıdır

Düşüncelerini Paylaş?