Led Wallwasher

Wallwasher Nasıl Bağlanır? Montajı ve Kurulumu

Wallwasher Nasıl Bağlanır

Wallwasher Nasıl Bağlanır?

Wallwasher Led uygulamaların günümüzün yeni nesil aydınlatma sistemleri arasında yer almaktadır. Benzer ürünlerine göre çok daha verimli ve enerji, tasarrufu sağlayan Wallwasher Led montajı da teknik bilgi ve deney istemektedir.

Her mekana rahatlıkla uyum sağlayan Wallwasher montaj işlemleri için uzman kişilerden hizmet almanız gerekmektedir. Wallwasher ile kusursuz bir aydınlatma istiyorsanız montajında dikkat edilmesi gereken faktörleri de göz önünde bulundurmanız gerekir. Bir önceki konumuz olan Wallwasher Led Tamiri ve Avantajları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 Wallawasher Montajı

Wallwasher Led sistemlerinin doğru aydınlatması için montajına dikkat etmeniz gerekiyor. Binanın genişliği ve yüksekliği montajı etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Duvar aydınlatma armatörü olan Wallwasher Led sistemi belirli bir açıda duvara paralel olarak bağlanması gerekiyor.

Ayrıca Wallwasher Led sisteminin kaç ölçüde ne kadar mesafeyi aydınlatması gerektiğini de lens açısı belirlemektedir. Eğer geniş bir alan aydınlatmak isteniyorsa, Wallwasher Led armatörleri duvara mesafeli olarak m bağlamanız gerekiyor Wallwasher Led armatörlerin şık açıcı duvardan uzaklaştıkça genişlemektedir.

 Wallwasher Kurulumunda Işık Açısı Ne Kadar Etkilidir?

Klasik aydınlatma sistemlerine göre neredeyse %60 tasaruf sağlayan Wallwasher Led kurulumunda ışık açısının etkisi büyüktür. Çünkü Wallwasher armatörlerinde ışık açısı ihtiyaca göre lensler ile tasarlanır. Wallwasher Led sistemlerindeki projeksiyon aralığı yaklaşık 10 metreye kadar yükselir. Wallwasher Led sistemlerinin uygulanacağı yer bilen ışık açısına göre belirlenmektedir. Bun bir örnek ile anlatacak olursak;

  • Işık Açısı 60 derece olan bir Wallwasher Led sistemlerini aydınlatma mesafesi 11 m
  • Işık açısı 45 derece olan bir wallwasher Led sistemlerinin aydınlatma mesafesi ise 17 m
  • Işık açısı 35 derece olan Wallwasher Led sistemlerinin aydınlatma mesafesi de 20 m

Yukarıdaki üç örnekte de görüldüğü gibi Wallwasherler’de ışık açısı değerleri büyüdükçe aydınlatma mesafesi de buna oranla artış göstermektedir.

Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

  Wallwasher Montajında Etkili Olan Faktörler
Wallwasher kurulumunda etkili olan faktörleri kısaca özetlersek eğer;

  • Binanın genişliği,
  • Binanın yüksekliği,
  • Binanın mimarisi
  • Binanın ne amaçla kullanıldığı
  • Renk seçenekleri

Ayrıca özel tasarım istenirse de yapılması planlanan Wallwashwer Led sistemlerinin uzun vadeli kullanılabilmesi için binanın dış mekan şartlarına %100 uygun olarak tasarlanması gerekmektedir.

Düşüncelerini Paylaş?